• Telegram


 • کد خبر: 66334
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  برگ سبز کتابی به قلم علی محمد دهقانی اشکذری توسط انتشارات اشراق کویر نشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

  به گزارش اشکذر خبر، علی محمد دهقانی اشکذری ( خبرنگار) یکی از فعالان اجتماعی و فرهنگی شهرستان  در این کتاب خاطرات خود را به عنوان خاطرات یکی مربی از تولد تا مکتب خانه ، از مدرسه تا اجباری ، اجباری ، استخدام ، ازدواج ، توفیق زیارت و نیز تجربیاتی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود آورده است.  

  این کتاب ۱۳۰ صفحه ای  در سال ۱۳۹۴  با طراحی جلد و صفحه آرایی محمد مهدی میرزابابایی در ۱۰۰۰ جلد توسط انتشارات اشراق کویر یزد نشر یافته است.

  علی محمد دهقانی اشکذری متولد ۱۳۳۴ پس از گذراندن دوران کودکی ، نوجوانی و تحصیل خود در اشکذر، یزد، بابل و تهران ، در گرماگرم پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در انجمن اسلامی کارخانه سپنتای تهران با سیل خروشان انقلاب همراه بود. با آغاز جنگ تحمیلی با حضور در جبهه ، سپس در کسوت دبیر و مربی آموزش و پرورش همچنین به عنوان خبرنگار فعالیت داشت. وی در دو مقطع رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و یک سال نیز به عنوان بخشدار اشکذر انجام وظیفه نمود و هم اکنون مدیر دفترزیارتی طوبی سیر اشکذر است.

  وی در مقدمه کتاب خود آورده است علتی که مرا به فکر نوشتن کتاب انداخت این بود که بنا به فرمایش امیر المومنین ( ع ) فرصت می گذرد و وقت نیست که انسان تجربه کند چه خوب است که انسان در دوران زندگی از تجربیات دیگران استفاده کند تا بتواند در این مدت کم از عمر که سرمایه زندگی است و الدنیا مزعه الاخره می باشد بتواند برای خودش توشه ای آماده کند تا ذخیره ای باشد برای آخرتش .

  در اینجا به گوشه ای از خاطرات وی در زمان ازدواج می پردازیم.

  در اتاق شش متری که از بستگانم اجاره کرده بودم زندگی می کردم. در همسایگی من یعنی در همان طبقه ای که زندگی می کردم خانواده دیگری هم زندگی می کردند . در یکی از روزها، چند روز مانده به عید نوروز، موقعی که خواستم به شرکت سپنتا بروم ، دختری که از بستگان همسایه ما و میهمان آنها بود در مسیر با من برخوردکرد. سلام کرد که جواب سلام را دادم و رفتم شرکت. درشهرهای بزرگ رسم این بود که در کوچه و بازار و محل کسب اگر خانمی آقایی را می شناخت سلام می کرد. این رسم در شهرهای کوچک نبود و شاید بد می دانستند که سلام کنند. روز بعد خانم همسایه ما آمد درب اتاق من و گفت آقای دهقان مطلبی است که می خواهم با شما در میان بگذارم . از اتاق آمدم بیرون. پس از احوالپرسی گفت آقای دهقان یکی از فامیلهای ما دو روز پیش به میهمانی آمده بودپس از بررسی های لازم اظهار داشته که شما را پسندیده اگر شما هم مایل باشید می توانید با هم ازدواج کنید. گفتم : چگونه ممکن است ؟  ….

    

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/OoeXd

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *