• کد خبر: 68252
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
  رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر از برگزاری چهارمین جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب در سراسر کشور خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر، هادی ملانوری در نشست هماهنگی برگزاری  جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب که با حضور جمعی از دهیاران و روسای شورای اسلامی  روستاهای شهرستان برگزار شد ، اظهار داشت: به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدام های انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب خوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه ، چهارمین  دوره « جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب » در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار خواهد شد .

  وی افزود: مجموعه فعالیتهای فرهنگی ـ  ترویجی مرتبط با کتاب خوانی که با مشارکت های مردمی ، نهادها و سازمانهای فعال در میان روستائیان و عشایر اجرا یا برای اجرا در سال آینده برنامه ریزی شده است، می تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد. در هر برنامه، اعم از اجرا شده یا پیش بینی شده ، باید اهداف ، شیوه اجرا، نهادهای مشارکت کننده و نحوه تامین بودجه آن مشخص شود.

  رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر خاطر نشان کرد: برای شرکت در این جشنواره، ضروری است مجموعه فعالیت ها، برنامه ها ، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رییس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه یا متولی طرح های کتاب خوانی ، به همراه برگه های تکمیل شده به دبیر خانه استانی جشنواره مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها ارسال شود.

  وی برنامه های ارسالی به جشنواره را اقدام های زیر بنایی شامل تاسیس مرتبط به کتاب خوانی از جمله کتابخانه ، واگذاری زمین، تامین تجهیزات و امکانات زیر بنایی ونیز فعالیت های ترویجی شامل برگزاری مسابقه ها جشنواره ها ، نمایشگاه ها  و هر فعالیتی که به نحوه مبتکرانه و خلاقانه ای به ترویج کتاب و کتاب خوانی بیانجامد اعلام کرد.

  ملانوری  در خصوص نحوه شرکت در جشنواره افزود: متقاضیان شرکت باید مدارک لازم را تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه سال جاری از طریق پست به دبیر خانه های استانی مستقر در اداره کل ارشاد اسلامی استان ها و یا به صورت مستقیم به دبیر خانه مرکزی « جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب » استان به نشانی یزد، بلوار دانشجو ، جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، دبیر خانه کانون های فرهنگی هنری مساجد با شماره کد پستی ۸۹۱۶۷۱۳۵۸۶ ارسال کنند.

  وی یاد آورشد:در پایان جشنواره از میان نامزدان نهایی ۱۰ روستا یا گروه عشایری برگزیده به عنوان دوستدار  از سوی هیئت داوران انتخاب و طی مراسمی با حضور شخصیت های فرهنگی و سیاسی کشور در تهران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.  

   

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/GxVHv

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *