• Telegram


 • کد خبر: 54666
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
  به همت هيئت هاي مذهبي اشکذر:
  نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر در مسجدالرضا اشكذر برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر،نشست پرسش و پاسخ  شهردار  و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر به همت هیئت های مذهبی این شهر در مسجدالرضا اشکذر برگزار شد.

  در ابتدای این دیدار شهردار اشکذر ضمن گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر وتبریک به مناسبت آغاز هفته دولت از حمایت های همه جانبه مردم و مسئولین شهرستان و استان تقدیر و تشکر نمود و به ارائه گزارش عملکرد چهارده ماهه شهرداری پرداخت.

  مهدی جعفری پور عملکرد شهرداری اشکذر در بین بیست و یک شهرداری استان را  مطلوب برشمرد و گفت:با همت و تلاش کارمندان و کارگران زحمتکش شهرداری و حمایت های همه جانبه شورای اسلامی شهر تلاش کردیم تا خدمات مطلوبی را به مردم ارائه کنیم.

  شهردار اشکذر با بیان اینکه مشکلات مالی گریبانگیر اکثر شهرداری های استان می باشد افزود: اکثریت درآمد شهرداری ها از محل عوارض ارزش افزوده و عوارض حاصل از فعالیت صنایع می باشد که با توجه به تحریم و رکود صنایع کشور مشکلات مالی به دغدغه اصلی شهرداری ها تبدیل شده است.

  وی تغییرات داخلی صورت گرفته در شهرداری را اقدامی در راستای بهبود سیستم اداری این شهرداری دانست و ادامه داد: راه اندازی نرم افزار وب تحت اینترنتی شهرداری در جهت کمک به شهروندان برای مشاهده وضعیت ملک خود در منزل، ساماندهی و به روزرسانی ممیزی املاک شهر،نوشتن چک های شهرداری به صورت کامپیوتری، نصب دوربین مداربسته  جهت کنترل و نظارت بر پروژهها و ذخیره اطلاعات ، اخذ پروانه ساختمانی به صورت سند مالکیت و بدون نیاز به دفترچه و ساماندهی وضعیت انبار شهرداری در محل آتش نشانی سابق جهت تحویل اقلام به واحدهای مختلف شهرداری از جمله این اقدامات می باشد.

  سازماندهی شهرک صنعتی نیکو با ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۵

  این مقام مسئول به اقدام انجام شده در شهرک صنعتی نیکو اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵۰ واحد صنعتی در شهرک مستقر هستند که ۱۵۰ واحد آن فعال هستند و ما در شش ماهه اول سال ۹۵ بیش از ۲۰ میلیارد ریال بودجه جهت ساماندهی این شهرک تخصیص دادیم و آسفالت و زیرسازی معابر آن را با حجم آسفالت ۵۲ هزار متر مربع انجام داده و توسعه شبکه آب،برق و گاز رسانی به شهرک جهت فراهم آوردن بستر مناسب جهت ترغیب فعالان تولید به سرمایه گذاری درحال انجام می باشد.

  شهردار اشکذر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرک فاقد شناسنامه و پرونده می باشد پیگیر هستیم تا با مصوب هیئت دولت آن را به تثبیت برسانیم.

  جعفری پور مصوبه فرمانداری اشکذر مبنی بر استقرار  واحدهای صنعتی  غیرآلاینده در شهرک صنعتی را اقدامی مهم در راستای حمایت از محیط زیست و جلوگیری از ورود آلایندها به هوا دانست که با حمایت قاطع جناب آقای شاه حسینی تحقق یافته است.

  وی از برخورد جدی با متخلفان سد معبر و جمع آوری موانع در پیاده روها و هم چنین  تعطیلی ساخت و سازهایی که گذربندی کوچه را رعایت نمی کنند خبر داد و گفت: از تمامی کسانی که قصد خرید ملک و یا ساخت و ساز در سطح شهر دارند درخواست دارم تا قبل از هر گونه فعالیتی بر روی ملک خود اعم از تجاری یا شخصی به شهرداری مراجعه تا نسبت به صدور جواز بر،کف،گذر ، پروانه ساختمان  و حق پارکینگ اقدام نمایند.

  ۱۵۰هزار متر مربع از زمین های شهرک صنعتی به اموال شهرداری برگشت خورد

  برگشت ۱۵۰ هزار متر مربع از زمین های شهرک صنعتی به اموال شهرداری و هم چنین اخذ سند ۱۵ هزار متر مربع از زمین های زرین شهر متعلق به شهرداری از دیگر محورهای دیگر صحبت شهردار اشکذر بود.

  شهردار اشکذر به اقدامات یک سال گذشته شهرداری در محلات مختلف سطح شهر اشکذر اشاره و گفت:ساماندهی وضعیت آبنما، سرویس بهداشتی،ظرفشویی و پارکینگ پارک اشکی، احداث فاز اول پارک یزرگ شهر، احداث پارک بانوان، ساماندهی مقبره مجومرد و روضه الشهدا اشکذر ،روشنایی بلوار صاحب الزمان مجومرد و شهدا اشکذر با اعتبار ۴ میلیارد ریال، احداث بلوار شهدای حکیم آباددر طول ۷۵۰ متر و عرض ۲۴ متر و هم چنین سایت ادارات شهرستان، راه اندازی ساختمان جدید شورای اسلامی شهر و هم چنین آتش نشانی در انتهای بلوار شهدا، راه اندازی میادین فیروزآباد و صاحب الزمان حجت آباد با هزینه ای بالغ بر  ۴۵ میلیارد ریال  که ۵۰۰ میلیون تومان آن از محل درآمدهای دولت و مابقی از محل درآمدهای داخلی شهرداری می باشد،رفوژ میانی بلوار و کندرو بلوار صاحب الزمان به طول ۱۵۰ متر ،لکه گیری معابر سطح شهر،تامین آب ورزشگاههای اشکذر و مجومرد، آسفالت خیابان عمار پنج، زیرسازی و جدول گذاری خیابان شهید برزگری مجومرد، احداث میدان و بلوار سرداران شهید ، ساماندهی میادین سطح شهر، رفت و روب روزانه خیابان های اصلی سطح شهر، آغاز عملیات خاکبرداری فرهنگسرای شهید کلانتریان، آغاز عملیات احداث میدان ورودی، آغاز عملیات تعریض بلوار اشکذر به خضرآباد،احداث مجتمع فرهنگی روضه الشهدا با همت خیرین،تعویض سنگ جداول سطح شهر،دیوارنویسی و نقاشی و طراحی دیوارهای سطح شهر از جمله مهمترین اقدامات شهرداری در یکسال گذشته بوده است.

  کمپ مشاهیر به طور کامل جهت ساماندهی به شهرداری واگذار شد

  جعفری پور در پایان صحبت های خود از واگذاری کامل کمپ مشاهیر شهر اشکذر به شهرداری جهت ساماندهی آن و هم چنین پیگیری دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر در محل جهاد دانشگاهی سابق اشکذر خبر داد.

  در ادامه این نشست احمد فرهمند زاد رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر وظایف شوراها  را نظارت و تسریع نمودن طرح های شهرداری بیان کرد و گفت: پس از اینکه طرحی از شهرداری به شورا وارد می شود پس از اینکه توسط اعضا شورا مصوب شود به فرمانداری و کمیته انطباق ارسال خواهد شد تا در صورت تایید نهایی اجرایی شود.

  احمد فرهمند افزود: جلسات شورا که در محل ساختمان جدید برگزار می شود علنی می باشد و مردم می توانند در هر زمانی که مشکلی داشته باشند به شورا مراجعت نمایند.

  رئیس شورای اسلامی شهر اشکذربه فعالیت های پیگیری شده توسط شورا اشاره و ادامه داد: اخذ مجوز احداث بیمارستان اشکذر،شبانه روزی نمودن درمانگاه اشکذر،توقف قطارهای سریع السیر در ایستگاه راه آهن اشکذر و… از جمله پیگیری های انجام شده توسط شورا می باشد

  آسفالت جاده سنتو حدفاصله میدان آله آباد تا سه راهی طبس که بخشی از کار به دلیل کمبود اعتبار اجرا نشده، ،ساماندهی ایستگاه راه آهن و راههای دسترسی به آن جهت سهولت در رفت و آمد و هم چنین چند خطه شدن این  محور،ساماندهی مجتمع ورزشی کوثر، نصب تابلو اشکذر در راههای مواصلاتی استان ، پیگیری سند  زمین های زرین شهر ،پیگیری واگذاری ارزش افزوده برق تولیدی نیروگاههای سیکل ترکیبی به شهرستان اشکذر،طرح فاضلاب شهری مسکن مهر، پیگیری احداث ساختمان های نیمه کاره پست ،راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، ورزشگاه کارگری و فنی و  حرفه ای از جمله مواردی بود که رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر از پیگیری نمودن آنها در آینده نزدیک خبر داد.

  در ادامه این مراسم کلیپی از گزارش عملکرد شهرداری اشکذر در یکسال گذشته نمایش داده شد و پس ازآن برنامه پرسش پاسخ مردم با شهردار و اعضای شورا شهر برگزار شد.

  IMG_5695

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/d4hn4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  2 پاسخ به “برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و شورای اسلامی شهر با مردم”

  1. رضا گفت:

   با سلام لطفا عکس از تعداد نفرات حاضر درجلسه نیز پخش شود

  2. رضا گفت:

   فمن یعمل مثقال ذره خیر یره فمن یعمل مثقال ذره شر یره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *