• کد خبر: 68038
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری نخستین دوره مهارت های زندگی در راستای ارتقای دانش و مهارت های فردی و اجتماعی اعضا و مخاطبان برگزار نمود.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر, ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان از برگزاری دوره مهارتهای زندگی ویژه عموم و اعضاء کتابخانه های عمومی شهرستان در کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری  توسط آسیه کافیان کارشناس و مشاور این دوره خبر داد.

  حفیظی در رابطه با برگزاری این دوره ها گفت: مهارتهای زندگی  یعنی توانایی فرد در حل مسائل زندگی است زیرا مسائل مهم زندگی اگر حل نشوند، استرس روانی ایجاد می کنند که به فشار جسمی منجر می شود.

  وی اظهار داشت: امروزه علاوه بر ایجاد تغییرات مهم فرهنگی در شیوه های زندگی ، بسیاری از افراد در رویارویی با مسائل مختلف زندگی توانایی های لازم و اساسی را برای حل مشکلات ندارند و همین امر آنان را آسیب پذیر نموده است.

  آسیه کافیان کارشناس و مشاور این دوره نیز در این کارگاه در رابطه با  مهارت در تصمیم‌گیری، مهارت حل مسئله ، تفکر خلاق ، تفکر نقاد ، برقراری ارتباط موثر، ایجاد و حفظ روابط بین فردی، خودآگاهی، همدلی کردن و مقابله با هیجان توضیحات کاملی ارایه داد.

  این کارشناس همچنین گفت: اگر با حالات هیجانی مختلف از جمله غم، خشم و یا اضطراب برخورد، صحیح نشود، می‌تواند تاثیرات منفی بر سلامت جسم و روان داشته باشد و پیامدهای منفی به دنبال خواهد داشت.

  وی در پایان گفت: و به طور قطع شناخت استرس‌های مختلف زندگی و تاثیر آن بر فرد, فرد قادر خواهد بود تا با اعمال و موضع‌گیری‌های خود، فشارهای ناشی از آن را کاهش دهد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zhNM3

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *