• Telegram


 • کد خبر: 74395
   منتشر کننده: علی جعفری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  + عکس
  سومین یادواره شهدای روستای هامانه از توابع دهستان کزآب با حضور امام جمعه بخش خضرآباد خانواده های معظم شاهد و قشرهای مختلف مردم در حسینه دارالشفای این روستا برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، حجت‌الاسلام‌ ناصر رفیعی سخنران این مراسم با اشاره به سفارش خداوند در مورد توجه به خانواده شهدا گفت: خوشحال کردن خانواده شهدا برابر است با خوشحالی باری تعالی و ناراحتی آنها‌ نیز ناراحتی خداوند را در پی خواهد داشت و خداوند در قرآن وعده داده که کار خانواده شهدا را وا نخواهد گذاشت و این یک وعده حقی است که باعث رشک‌ورزی به مقام شهدا می‌شود.

  این استادحوزه و دانشگاه توبه را از جمله ویژگی‌های شهدا دانست و گفت: شهدا، توبه‏‌کنندگان پرستش‌کنندگان، سپاسگزاران، روزه‏‌داران، رکوع ‏کنندگان، سجده‏‌کنندگان، سفارش‌کنندگان به کارهاى پسندیده و طبق فرموده قرآن بازدارندگان از کارهاى ناپسند و پاسداران مقررات خدا هستند.

  حجت الاسلام رفیعی به اهم موضوعات مطرح شده در وصیت‌نامه شهدا اشاره و بیان کرد: بنابه گفته مسئولان مؤسسه سیره شهدا همه شهدا در وصیت‌نامه‌های خود بر لزوم پیروی و حمایت از ولایت فقیه تأکید داشته‌اند.

  وی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاره کرد و افزود: فرهنگ شهداایثار، زهد، دوری از دنیا و وابسته نبودن است و ما باید مروج فرهنگ شهدا در جامعه باشیم.
  برپایی نمایشگاه کتاب، مداحی و اجرای سرود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/RuhiB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *