• yazdtci


 • کد خبر: 78003
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  + تصاویر
  اسقف اعظم و هیئت عالی رتبه کشور کره جنوبی با چه هدف و توجیهی از یک واحد کاشی بازدید می‌کند؛ و دستاورد فرهنگی این بازدید چیست!؟

  اشکذر خبر: هفته گذشته خبری در یکی از سایت‌های اداری شهرستان منتشر شد مبنی بر این‌که اسقف اعظم کره جنوبی که یک مقام فرهنگی و دینی است به شهرستان اشکذر آمده و از واحد کاشی امرتات دیدن کرده است.

  سوالاتی که در ذهن نگارنده ایجاد شد این است که دلیل این بازدید چیست؟! آیا مکان‌های دیگر در شهرستان وجود نداشت که این مقام فرهنگی از آن بازدید کند.

  آیا تکنولوژی تولید کاشی این کارخانه کاشی آن‌قدر پیشرفته است که این مقام فرهنگی کره‌ای دستاوردی را بر کشور کره خود غول صنعتی است به ارمغان ببرد و یک کارخانه که جز آلایندگی و استفاده از منابع دستاوردی برای شهرستان نداشته است معرفی شود.

  اسقف اعظم و هیئت عالی رتبه، که با هدف گفتگوی ادیانی از کشور کره جنوبی به استان یزد سفر کرده بودند؛ آیا با بازدید از این کارخانه کاشی در شهرک  نیکو اشکذر به هدف خود رسیدند.

  درحالی‌که شهرستان اشکذر ظرفیت تبدیل‌شدن به‌به قطب گردشگری و قطب صنعت اسب استان و حتی کشور را دارد می‌توانستیم از این فرصت به‌دست‌آمده استفاده صحیح کنیم میراث‌های فرهنگی گردشگری شهرستان را معرفی کنیم؛ مثلا بازدید از مجموعه سلطان بندرآباد، باغ وزیر حجت‌آباد، قلعه تاریخی اشکذر، حسینیه سفید اشکذر که آثاری منحصربه‌فرد در کشورند می‌توانستیم را برنامه‌ریزی کنیم.

  همانطور که بازدید از مسجد ریگ انجام شد جا دارد بگوییم به قول معروف” هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد بهتر نبود این دیدار برای یک مقام رسمی یا تجاری ترتیب داده می شد.

  کدام مسئول خوش‌فکر این بازدید را ترتیب داده است و یا این واحد کاشی با چه ابزاری توانسته این مسئولان را مجاب کند تا یک مقام فرهنگی کره برای این دیدار وقت خود را صرف کند، جای سؤال دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/xZ5XX

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *