• کد خبر: 93142
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: جمعه 17 مرداد 1399 - 16:09
  به منظور بررسی مشکلات ترافیکی و آلایندگی انجام شد
  فرماندار شهرستان اشکذر به همراه دادستان، سایر اعضای شورای تامین، شهردار، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت، محیط زیست و دامپزشکی از واحدهای صنعتی، صنفی و کشتارگاه مرغ بازدید نمود.

  به گزارش اشکذر خبر؛ در پی اعتراضات متعدد در خصوص گره ترافیکی جاده سنتو به واسطه ایجاد واحدهای صنفی در حریم این جاده؛ فرماندار شهرستان اشکذر، دادستان و سایر اعضای شورای تامین شهرستان اشکذر به همراه شهردار و مدیر صمت ابتدا از واحدهای صنفی حریم جاده به منظور کاهش ترافیک جاده ای، ارتقاء ایمنی عبور و مرور و در نتیجه افزایش رضایت شهروندان بازدید کردند و در این بازدید تذکرهای لازم توسط دستگاههای متولی به اصناف داده شد که پیرو اخطارهای قبلی مقرر گردید ظرف مدت ۷۲ ساعت نسبت رفع سد معبر اقدام و اصناف فاقد پروانه کسب برابر ضوابط اعمال قانون گردند.

  در همین رابطه هادی نسب اظهار نمود با توجه به اینکه ساخت و ساز غیر مجاز واحدهای صنفی حریم جاده مشکل چندساله و رفع آن از مطالبات مردمی می باشد تصمیم داریم در مرحله اول ساماندهی و در مرحله بعد با تشکیل کمیته فنی و تخصصی در خصوص نحوه جابجایی آنها اقدام کنیم . وی بیان داشت شهرستان اشکذر سوای اینکه شهرستان هدف گردشگری شناخته شده، به عنوان پیشانی مرکز استان و شهر جهانی یزد است که ساماندهی حریم جاده و زیباسازی آن از ضرورتهای استان و خواسته مردم می باشد.

  درادامه بازدید به واسطه نارضایتی مداوم شهروندان ازبوهای مشمئز کننده که حاصل واحدهای آلاینده در شهرکهای صنعتی منطقه است و تذکرات اداره محیط زیست به واحدهای آلاینده این شهرکها رفع نگرانی نکرده است به همین منظور از تعدادی واحدها بازدید بعمل آمد که در این پایش سرزده ،اقدامات زیست محیطی در خصوص کنترل آلودگی ناشی از فرآیند تولیدی و همچنین سیستم های کنترل آلودگی مورد بررسی قرار گرفت .

  در پایان به منظور نظارت بر نحوه کشتار و توزیع مرغ از کشتارگاه سپید مرغ شیرکوه واقع در جاده طبس با حضور رییس اداره دامپزشکی شهرستان بازدید بعمل آمد و فرماندار شهرستان در جریان مسایل و مشکلات این مجموعه قرار گرفت ونسبت به رفع مشکل آب مصرفی شرکت اقدام شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yNjC7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *