• کد خبر: 81554
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 خرداد 1398 - 12:20
  کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد:
  کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت:احتمال بارش تگرگ در تمامی نقاط استان وجود دارد به ویژه مناطق نیمه شمالی استان و ارتفاعات شیرکوه شرایط مستعدتری‌ برای بارش تگرگ دارند.
  به گزارش اشکذر خبر، سید عباس میرحسینی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با بیان این که در چند ساعت گذشته بارندگی خوبی را در استان شاهد بوده‌ایم گفت: سامانه ناپایداری که به استان وارد شده از بعدازظهر دیروز تشدید شد و بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق را در پی داشته و همچنین در برخی مناطق استان نیز گزارش تگرگ نیز داده شده است.

  وی در خصوص میزان بارندگی در نقاط مختلف استان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات موجود بیشترین بارش‌ مربوط به هفتهر میبد با 42 میلی‌متر بوده و سایر نقاط استان مانند حاجی آباد زردین 35 ، چادرملو 18/5 ، عقدا 18/3 ،  بنادک السادات 14 و گل افشان 13/5 میلی‌متر بارندگی داشته اند.

  وی اظهار داشت: در باغستان ده بالا 20 میلی متر بارندگی داشتیم که چون این میزان بارندگی در زمان خیلی کمی اتفاق افتاد  موجب ریزش کوه و مسدود شدن جاده شد.

  میرحسینی در مورد پیش بینی آب و هوا در ساعت آینده گفت: پیش بینی می‌شود از ظهر امروز تا فردا موج ناپایداری در استان فعال شود که رگبار باران توأم با رعد و برق و تگرک را در استان شاهد باشیم. . در ساعات بعدازظهر فردا نیز وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید را خواهیم داشت.

  وی ادامه داد: احتمال بارش تگرگ در تمامی نقاط استان وجود دارد به ویژه مناطق نیمه شمالی استان و ارتفاعات شیرکوه شرایط مستعدتری‌ برای بارش تگرگ دارند.

  این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: بارش‌های بهاری توأم با رعد و برق و وزش باد شدید در استان ادامه خواهد داشت مخصوصاً در نقاطی مانند میبد و اردکان که دیروز بارندگی نداشتند با گرد و خاک همراه خواهد بود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/ASfDZ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *