• آمار

  • 1,885
  • 157
  • 12,367
  • 714


 • کد خبر: 67359
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  کارشناس مدیریت بحران یزد گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام محرم و برپایی مراسم عزاداری سالروز شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) ، باید ایمنی پیشگیری ازبروز حادثه در اماکن مذهبی رعایت شود.

  به گزارش اشکذر خبر ، احمد آخوندی در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر اظهار کرد:  با ارائه دستورالعمل های ایمنی پیشگیری از بروز حادثه در مساجد، حسینیه ها و تکایا از سوی مسوولان مربوطه ( شهرداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها )درشهرستان از  شهروندان و اداره کنندگان این اماکن خواسته شود به نکات ایمنی به خصوص توصیه های مربوط به پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث توجه نمایند.

  وی با اشاره به این که در تمامی اماکن عمومی که برخوردار از شمار مراجعه کنندگان بالا و تراکم است، حتی وقوع حوادث کوچک نیز می‌‌تواند به هجوم جمعیتی و حوادث ثانویه منجر شود، گفت: نگاهی به حوادث رخ داده در اماکن مذهبی طی سال‌های اخیر در داخل و خارج نشان دهنده حساسیت تامین ایمنی حداکثری این مراکز است. به عنوان مثال در حادثه آتش سوزی مسجد ارک در صورتی که پاره‌ای از نکات ایمنی و یا پیش بینی‌ها، پیشگیری‌ها و آمادگی لازم در نظر گرفته می‌شد، شاهد وقوع این حادثه تلخ با آن ابعاد نبودیم.

  آخوندی  افزود: بنابراین ایجاد ستاد مدیریت بحران در اماکن مذهبی‌، راه‌اندازی سامانه فرماندهی حادثه و همچنین تدوین سند کاهش خطرپذیری می‌تواند مجموعه حوادث محتمل، ظرفیت های پاسخگویی و نقشه کاهش خطرپذیری را در اختیار مدیریت این مراکز قرار داده و از حوادث محتمل جلوگیری و پیشگیری نماید.

  وی افزود: استاندارد سازی بناهای مدارس در مقابل حوادث طبیعی اقدام اساسی و ضروری است که باید مورد توجه مدیریت بحران شهرستان قرار گیرد.

  کارشناس مدیریت بحران استان یزد اظهار کرد: در کنار آموزش بحث اصلی احداث بنای درست است، بنابراین باید ابتدا درست بسازیم و پس از ان با آموزش و مانور ضریب آمادگی در برابر خطرات را بالا ببریم.

  وی بر اهمیت بیمه اماکن مسکونی و تجاری اشاره کرد و از بخشداران و دهیاران خواست در راستای فرهنگ سازی این مهم تلاش نمایند.

  آخوندی خاطر نشان کرد: در آستانه فرا رسیدن فصول سرد و تکثیر وقوع حوادث طبیعی ناشی از بارندگی های باران، برف در مناطق کوهستانی و تغییرات جوی ، ارتقا آمادگی در شهرستان به منظور مقابله با هر نوع حادثه احتمالی در اولویت قرار گیرد.


  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/YVpSH

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *