• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 27743
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۹
  صالح جوکار :
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ این تحریم‌ها فرصت خوبی است که اعضای مستقل‌تر 1+5 مانند روسیه را از صف آنان جدا کرده تا امریکا تنهاتر شود.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ این تحریم‌ها فرصت خوبی است که اعضای مستقل‌تر ۱+۵ مانند روسیه را از صف آنان جدا کرده تا امریکا تنهاتر شود.
  وی آمریکا را تنها کشور مقاومت‌کننده در برابر مفاد توافق ژنو که خود نیز در قالب ۱+۵ آن را پای میز مذاکرات پذیرفته است،‌ خواند و اظهار کرد: امریکا در این مسیر،‌ حتی رو در روی اتحادیه اروپا هم ایستاده است.
  جوکار در ادامه گفت: تحریم‌های جدید فرصتی است تا دیپلماسی ما فعال شود، چون اگر در حالت انفعالی قرار گیرد، تهدیدات امریکایی‌ها مؤثرتر نشان خواهد داد.

  وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به استناد مخالفت روسیه ـ که خود از اعضای ۱+۵ است ـ با تحریم جدید امریکا به علت مغایرت آن با توافقنامه ژنو به مجامع بین‌المللی شکایت کند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: هرچند مجامع بین‌المللی، خود، بازیچه امریکایی‌ها هستند،‌ اما اگر روی مبنای حقوقی تعارض تحریم جدید با توافق ژنو مانور دهیم،‌ قابلیت طرح در دادگاه‌های بین‌المللی را دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zZ72M

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *