• کد خبر: 29798
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۶
  استاندار یزد مطرح کرد
  استاندار یزد گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی در استان، برای بیش از 2 هزار و 500 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

  استاندار یزد

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، سیدمحمد میرمحمدی، ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان یزد که با حضور مدیران کل دستگاه‌های مختلف استان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر در استان یزد ۲ هزار و ۸۶۲ طرح نیمه تمام عمرانی وجود دارد که بخشی از آنها واحدهای صنعتی است.

  وی عنوان کرد: یک‌هزار و ۱۴۰ واحد صنعتی نیمه تمام در استان یزد وجود دارد که این طرح‌ها از ۲۰ تا ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

  میرمحمدی تاکید کرد: پیگیری‌های لازم انجام شده تا از طریق تکمیل این طرح‌ها، بتوانیم مشکل بیکاری و اشتغال پایدار را در شهرستان‌های مختلف استان یزد حل کنیم.

  وی ادامه داد: بر این اساس، در میان طرح‌های نیمه کاره، ۵۰۰ طرحی که پیشرفت‌های بیشتر و بالاتری داشتند، احصا شده و مورد به مورد بررسی و بازدید شدند و پیشرفت‌های گزارش شده با پیشرفت‌های بازدید شده، مورد مطابقت قرار گرفت.

  استاندار یزد عنوان کرد: به دنبال این بررسی‌ها امروز به این نتیجه رسیدیم که در استان یزد ۲۷۳ طرح صنعتی وجود دارد که پیشرفت فیزیکی آنها بالای ۶۰ درصد است و میزان اشتغالی که این طرح‌ها می‌توانند ایجاد کنند، ۲ هزار و ۵۴۳ شغل است.

  وی تاکید کرد: در زمینه تکمیل این طرح‌ها با مدیرعامل صندوق توسعه ملی مذاکراتی انجام شده و با توجه به اینکه هدف صندوق توسعه ملی، پرداختن به کارهای مولد است، به تسریع اجرا و تکمیل طرح‌ها کمک خواهد شد.

  میرمحمدی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها به دلایل مختلف از جمله تورم، تحریم، افزایش نرخ ارز و …. به اتمام نرسیده که این امر هم برای سرمایه‌گذاران و هم دستگاه‌های مرتبط مشکل‌ساز است.

  وی با بیان اینکه نیمه تمام ماندن طرح‌ها سبب استهلاک سرمایه سرمایه‌گذار نیز می‌شود و برای او هزینه‌های نگهبانی و … نیز به دنبال دارد، عنوان کرد: معوقه شدن اقساط تسهیلات، پرداخت جریمه معوقات بانکی و … نیز بخشی دیگر از مشکلات نیمه تمام ماندن طرح‌هاست و این شرایطی نیست که بتوانیم از آن انتظار درآمد داشته باشیم.

  استاندار یزد تاکید کرد: با درخواست از صندوق توسعه ملی برای افزایش تسهیلات و در صورت موافقت این صندوق، هم طرح‌های نیمه‌تمام زودتر راه‌اندازی می‌شود و هم به اشتغال پایدار دست پیدا می‌کنیم.

  وی ادامه داد: با معاون رئیس جمهور نیز در این زمینه صحبت‌هایی انجام شده و نظر ایشان نیز بر تدبیر برای تکمیل این طرح‌هاست زیرا شرایط در همه کشور به این نحو است.

  میرمحمدی تصریح کرد: سرمایه‌هایی که امکان بهره‌برداری از آنها وجود دارد باید هرچه سریع‌تر تکمیل و بهره‌برداری شوند و جهت‌گیری در استان یزد باید به سمتی برود که واحدهای بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی به بهره‌برداری برسند.

  وی در مورد سایر طرح‌های نیمه تمام نیز بیان کرد: مشارکت بخش خصوصی در تکمیل این طرح‌ها ضروری است و به دنبال آن هستیم که هر طرحی که تضمین‌کننده اشتغال بیشتر و پایدار باشد، با همت بخش خصوصی انجام شود.

  استاندار یزد همچنین با اشاره به امکانات ارزی و ریالی که برای استان قائل شده‌اند، بیان کرد: باید همه تلاش خود را برای جذب این اعتبارات به کار بگیریم ضمن اینکه امکان افزایش سقف این اعتبار نیز وجود دارد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در مورد اتباع بیگانه باید ساماندهی به صورت اصولی و فاز به فاز انجام شود که در این راستا طرحی به شورای تامین ارائه شده که باید به مرحله اجرا درآید.

  میرمحمدی ادامه داد: در استان یزد با دو دسته افراد غیربومی و افراد خارجی مواجه هستیم که در طرح ساماندهی اتباع بیگانه باید به هر دو موضوع پرداخته شود زیرا مسئله اتباع غیرمجاز و کارفرمایان آنها روشن است و باید با آنها برخورد قاطع شود اما در مورد افراد غیربومی باید سازوکارهای اساسی برای ساماندهی آنها اندیشیده شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/FrAxx

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *