• کد خبر: 53128
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد:
  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد از بهره‌برداری از اولین نیروگاه خورشیدی استان یزد در شهرستان اشکذر تا پایان سال 95 خبر داد.

  IMG_0029

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، محمدحسن صباغزادگان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت آغاز فصل گرما برگزار شد، اظهار داشت: هدف صنعت برق استان یزد، تامین برق پایدار و مطمئن برای تمام مشترکان و عبور از پیک بار تابستان ۹۵ بدون خاموشی است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با تشریح وضعیت نیروگاه‌های خصوصی و دولتی استان یزد، ظرفیت نامی این نیروگاه‌ها را‌ تا پایان سال۹۳، به میزان ۱۹۵۲ مگاوات و ظرفیت نامی نیروگاه‌ تا پایان سال۹۴، ۲هزار و ۲۸۸ مگاوات عنوان و تصریح کرد: دو واحد نیروگاه گازی تابان هرکدام به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات اسفندماه سال ۹۴ با حضور ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید و واحد بخار نیروگاه سرو با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات در اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ وارد مدار شد.

  صباغزادگان موافقت‌نامه‌ها‌ و مجوزهای صادرشده برای احداث نیروگاه خورشیدی در استان یزد را ۶۶۰ مگاوات دانست، گفت: نیروگاه خورشیدی شهرستان اشکذر با ظرفیت ۱۰ مگاوات و با سرمایه‌گذاری شرکت گسترش انرژی نو آتیه زمین آن تحویل داده‌شده و بر اساس تعهد سرمایه‌گذار تا پایان سال ۹۵ به‌عنوان اولین نیروگاه خورشیدی استان به بهره‌برداری می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان این‌که در راستای کاهش تلفات و تامین برق پایدار ۱۰ مورد مجوز مولدهای مقیاس کوچک با ظرفیت نامی ۱۳۵/۷ مگاوات در محل مصرف صادرشده است، افزود: ۴ مورد از این نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک بهره‌برداری رسید ه که در اشکذر با ظرفیت نامی ۲۶ مگاوات با سرمایه‌گذاری شرکت تولید تبدیل انرژی پرسیای شرق بهره‌برداری شده است.

  صباغزادگان به پروژه‌های در دست اجرا توسط شرکت برق منطقه‌ای یزد اشاره و اظهار کرد: پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت چرخاب اشکذر از جمله پروژه‌های در دست اقدام است که طی دو تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/AWb4X

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *