• کد خبر: 90472
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 7 فروردین 1399 - 17:52
  فرماندار شهرستان اشکذر: باتوجه به تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی و مرخصی کارگران به ویژه غیر بومی ها و احتمال خروج آنها از استان یزد؛ ضروریست هنگام بازگشایی و شروع به کار این واحدها موضوع غربالگری کارگران به صورت جدی و مداوم به منظور حفظ سلامت کارگران و محیط کار صورت پذیرد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ هادی هادی نسب فرماندار شهرستان اشکذر در اولین جلسه کمیسیون کارگری این شهرستان در سال جدید بر لزوم همکاری واحدهای تولیدی و صنعتی با ستاد پیشگیری از ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: باتوجه به تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی و مرخصی کارگران به ویژه غیر بومی ها و احتمال خروج آنها از استان یزد ضروریست هنگام بازگشایی و شروع به کار واحدهای تولیدی ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی موضوع غربالگری نیروها به صورت جدی و مداوم به منظور حفظ سلامت کارگران و محیط کار صورت پذیرد.

  هادی هادی نسب ضمن تاکید بر همکاری کارفرمایان در اجرای طرح غربالگری کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی بیان کرد: غربالگری در واحدها روزانه با مشارکت کارشناس بهداشت حرفه ای واحد و نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشکذر انجام خواهد شد و کارفرمایان نیز مکلف هستند گزارش غربالگری واحد خود را به صورت روزانه به مرکز بهداشت شهرستان اشکذر منعکس نمایند.

  فرماندار اشکذر در ادامه خاطر نشان کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان وظیفه ابلاغ و اطلاع رسانی به واحدهای تولیدی را بر عهده دارد و با در نظر گرفتن ماده ۸۵ قانون کار کلیه واحدها ملزم به همکاری و اجرای مصوبات هستند و انتظار می رود بدون سهل انگاری و کوتاهی اقدام نمایند.

  وی ادامه داد: مسئولیت نظارت و پیگیری این امر در واحدهای گلخانه ای و دامداری ها بر عهده سازمان جهاد کشاورزی شهرستان است و مقرر گردید با همکاری مرکز بهداشت و کارشناسان جهاد کشاورزی و در صورت نیاز استفاده از بخش خصوصی موضوع غربالگری در واحدهای گلخانه ای انجام گیرد.

  همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی در سرویس های ایاب و ذهاب کارگران و بازرگانی واحدهای تولیدی از موضوعات دیگری بود که فرماندار شهرستان اشکذر به آن اشاره و خواستار توجه ویژه به آنها شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/F1wW1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *