• Sabat


 • کد خبر: 60781
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۲
  در شهرستان اشکذر؛
  اولین ایده شو تخصصی کسب کارهای موفق و کارآفرینی در گیاهان دارویی به همت مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر ،احمد افروزیان  سرپرست مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان یزد  با بیان این که مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی  اشکذر اولین مرکز رشد تخصصی در زمینه گیاهان دارویی در این استان است، اظهار داشت: : یکی از اهداف این مرکز توسعه کسب و کار و کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و حمایت از ایده‌های نوآورانه و تبدیل این ایده‌ها به محصولات قابل ارائه به بازار با توان رقابت با محصولات خارجی و توسعه کسب و کارهای فناورانه در زمینه گیاهان دارویی است.

  وی افزود:  در همین راستا نیز رویداد ایده شو با مشارکت دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی یزد  در شهرستان اشکذر برگزار شد که از استقبال خوبی برخوردار بود.  

  افروزیان هدف از برگزاری این “ایده شو” را  پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط علمی و دوستانه به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری،جذب سرمایه گذار و تجاری سازی ایده های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی عنوان کرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/04OXm

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  2 پاسخ به “اولین ایده شو تخصصی کسب و کار های موفق و کارآفرینی در گیاهان دارویی برگزار شد”

  1. ashkezar گفت:

   صندلیهای خالی حکایت از استقبال گرم مردم بوده است
   علت همه این کارها اطلاع رسانی نادرست هست که عزیزان با چند نفر برگزار بکنند و چندتا عکس و اشکذر نیوزهم زحمت نشر خبر بکشند به صورت فرمالیته و رفع تکلیف بگند برگزار شد

   • اشكذر گفت:

    با سلام
    در این همایش ایده پردازان و کسانی که در زمینه گیاهان داروئی تخصص داشته و دارای طرح و ایده می باشند شرکت کرده اند. در اهمیت موضوع همین بس که از استانهای آذربایجان شرقی،قم ،فارس و اصفهان هم شرکت کننده بوده اند. تعداد نفرات حدود ۱۰۰ نفر بوده است که برای چنین همایش تخصصی کافی به نظر می رسد. باید از مرکز رشد جهاد دانشگاهی تشکر کرد که این رویداد تخصصی را که برای اولین بار در استان یزد برگزار می شود را در اشکذر برگزار کرده است . مطمئنا اگر در مرکز استان برگزار می شد تعداد شرکت کنندگان به مراتب بیش از این می شد. و حضور افراد از استانهای دور نشان از اهمیت این رویداد دارد که متاسفانه در شهرستان با بی توجهی روبرو می شود . شما اگر یک همایش بی اهمیت در تبریز برگزار شود آیا حاضری چند روز وقت بگذاری و هزینه کنی و صرفا باری به هر هر جهت در آن شرکت کنی؟ در این برنامه ایده های ارزشمند و نوآورانه ی زیادی ارائه گردید که هر کدام از آنها می تواند تحول مثبتی در رفع نیاز های جامعه ایفا کند. اصولا تکلیفی برای جهاد دانشگاهی برای برگزاری این همایش ها وجود ندارد که برگزاری آن رفع تکلیف باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *