• کد خبر: 80892
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر با تبریک ایام شعبانیه به روز وشب نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: شب نیمه شعبان همچون شب قدر فضیلت دارد.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ایام شعبانیه به روز وشب نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: شب نیمه شعبان همچون شب قدر فضیلت دارد که به این ترتیب باید مسلمانان همان برنامه ای که برای شب های قدر دارند، برای شب نیمه شعبان داشته باشند.

  حجت الاسلام و المسلمین طالبیان با ابراز ناراحتی از کم اهمیت جلوه دادن شب و روز نیمه شعبان در اشکذر، افزود: آنچه که ما در شب و روز نیمه شعبان انجام می دهیم فاصله دارد با آنچه باید انجام شود.
  وی با بیان اینکه، کسی گمان نکنه با شربت و شیرینی حق روز و شب نیمه شعبان را ادا کرده است، تصریح کرد: هر کاری که دلمان می خواهد را به اسم دین انجام ندهیم بلکه هر چه که اسلام می خواهد باید انجام داده شود.

  طالبیان اضافه کرد: چرا در کنار اسم اهل بیت هر کاری که دلمان خواست را انجام می دهیم.

  امام جمعه اشکذر با ابراز تاسف اظهار داشت: متاسفانه اکثر کار های ما شده هوای نفس است و گمان می کنیم اگر به اسم دین کاری را انجام می دهیم خدا می پسندد، ابدا، این صحبح نیست.

  وی عنوان داشت: آنجه که پیامبر و ائمه(ع)  از ما می خواهند آنچه نیست که انجام می دهیم، البته من مخالف جشن و سرور برای اهل بیت(ع) نیستم و می دانیم که بسیار تاکید و سفارش شده است ولی این طرز صحیح نیست که گناه را وارد جشن هایی کنیم که به اسم اهل بیت(ع) است.

  امام جمعه اشکذر خاطر نشان کرد: نهایت استفاده از شب نیمه شعبان احیا و دعا و شب زنده داری است.

  وی در ادامه با تسلیت به سیل‌زدگان کشور، بر اینکه نباید کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده تمام شده تلقی شود تاکید کرد و گفت: مرحله اول، مرحله تسکین بود اما پس از آن باید به فکر ریشه‌یابی مسائلی بود که کشور را با سیل مواجه کرد از جمله باید سدها را تحکیم کرد و توسعه داد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/SpXs7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *