• کد خبر: 69663
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک به مناسبت هشتم ربیع الاول سالروز ولادت حضرت حسن عسکری(ع) به روایتی از ایشان اشاره کرد و ادامه داد: فردی که خودرا شیعه میداند باید فضایل اخلاقی را به کمال برساند، یک الگو و نمونه برای دیگر افراد باشد.

  به گزارش اشکذر خبر؛ امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک به مناسبت هشتم ربیع الاول سالروز ولادت حضرت حسن عسکری(ع) به روایتی از ایشان اشاره کرد و ادامه داد: فردی که خودرا شیعه میداند باید فضایل اخلاقی را به کمال برساند، یک الگو و نمونه برای دیگر افراد باشد و اگر بخواهد اهل بیت به وجودش افتخار کند باید راراستگوامانتدار، اهل تقوا و دارای اخلاق نیکو باشد.

  “حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان” با عرض تسلیت بمناسبت وفات آیت الله حائری شیرازی افزود: وی چهره‌ای اخلاقی بود و سال‌ها در سنگر نماز جمعه به انقلاب و اسلام خدمت کرد.

  طالبیان در ادامه به ششم ربیع الثانی سالروز ولادت حضرت عیسی(ع) اشاره کرد و خاطر نشان کرد:مسیحیت حرمت خود را مدیون دین اسلام و قرآن کریم است؛ چنانچه قرآن کریم ما حضرت مریم (س)‌ را یک بانوی پاکدامن و عفیف معرفی و حضرت عیسی (ع)‌ را مروج یکتاپرستی و پیامبر اولوالعزم توصیف می‌کند.
  وی در پایان سخنان خود به ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی اشاره داشت و افزود: خدمات شایسته به جهان شیعه و بندگی حضرت عبدالعظیم (ع)‌ باعث شد که ایشان به این مقام برسد که فرمودند اگر حضرت عبدالعظیم (ع) را در ری زیارت کنید امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کردید این جایگاه را خداوند در خصوص اخلاق، رفتار و خدمات ایشان بوده و بندگی که برای خدا داشته است به او داده‌شده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/tOHrA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *