• کد خبر: 68664
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح « انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران » را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب خوانی از طریق حمایت از برنامه و پیشنهادهای نو و ابتکاری ، اثربخش و پایدار برگزار می کند که امید هست شهر اشکذر با همت همگانی مردم و مسوولان شهرستان عنوان پایتخت کتاب ایران را در سال آینده به خود اختصاص دهد.

  به گزارش اشکذر خبر ، پایتخت کتاب ایران عنوانی است که هر سال به یک شهر شرکت کننده که بر اساس نظر هیئت داوران ، بهترین برنامه را برای ترویج کتابخوانی ارائه کرده باشند ، اعطا می شود . این طرح با مشارکت برخی از نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، و دیگر نهادها و سازمان های فعال و علاقه مند در این زمینه اجرا می شود.

  برنامه های سال ۱۳۹۷ هر شهر در زمینه ترویج کتاب خوانی که با همکاری دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی تدوین و با امضای شهردار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد ارائه می شود ، قابلیت شرکت در طرح پایتخت ایران را دارد.

  از جمله اهداف کلی این طرح را می توان کمک به توسعه پایدار ، فرهنگی و اجتماع محور شهرها ، انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب خوانی ، کشف ، جذب، ساماندهی و بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای محلی و بومی برای ترویج کتابخوانی و تقویت برنامه ریزی و نگاه به آینده اشاره کرد.

  بر این اساس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر نشست هم اندیشی  طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران را  با حضور فرماندار و جمعی دیگر از مسوولان  و علاقه مندان در حوزه کتاب و کتاب خوانی با هدف برنامه ریزی برای شرکت یافتن شهر اشکذر در این طرح  برگزار نمودکه در این نشست هادی ملانوری  رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر  ضمن بیان هدف از اجرای این طرح از سوی وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه  در سه سال متوالی  دو روستا  از روستاهای  این شهرستان در دهستان رستاق  به عنوان روستای دوستدار کتاب در سطح کشور  معرفی شده اند می توان با برنامه ریزی صحیح و نیز همت همگانی مردم و مسوولان ، عنوان پایتخت کتاب ایران را  در سال آینده به شهر اشکذر نیز اختصاص داد. همچنین در پایان این نشست که به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی برگزارگردید کتاب کلیات جودی میرزا علی رضا دهقانی اشکذری  نیز رو نمایی شد.  

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/vS81G

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *