• Sabat


 • کد خبر: 29411
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۶
  این داور صربستانی در اشتباهی فاحش خطای مسلم مدافع آرژانتین را روی اشکان دژاگه، مهاجم تیم ملی کشورمان را در محوطه جریمه اعلام نکرد و یک ضربه پنالتی را از ایران گرفت.

  ایران آرژانتین دژاگه

  اشکذر نیوز: از همان ابتدا انتخاب میلارد مازیچ داور ۴۱ ساله اهل صربستان برای بازی ایران و آرژانتین انتقادهای زیادی را به همراه داشت.

  کارشناسان بر این عقیده بودند با توجه به همسایه بودن بوسنی و صربستان و با توجه به اینکه بوسنی در گروه ایران قرار دارد انتخاب این داور صربستانی برای مسابقه ایران و آرژانتین کج‌سلیقگی فیفا است.

  ضمن آنکه که مازیچ که یک داور درجه ۲ اروپایی محسوب می‌شود و اگرچه برای تیم‌های منچستر، چلسی، بارسلونا و رئال در مقابل حریفانشان قضاوت کرده است ولی سوابق حاکی از آن داشت که او فقط ۶۱ بازی بین‌المللی را سوت زده است.

  این داور صربستانی در بازی تیم های ایران و آرژانتین که دوشنبه شب برگزار شد در اشتباهی فاحش خطای مسلم مدافع آرژانتین را روی اشکان دژاگه، مهاجم تیم ملی کشورمان را در محوطه جریمه اعلام نکرد و یک ضربه پنالتی را از ایران گرفت.

  وی همچنین در چندین مورد با قرار گرفتن در مسیر توپ مانع ارسال پاس های بازیکنان ایران شد.

  پس از این حادثه فدراسیون فوتبال کشورمان از این داور شکایت کرد.

  مهدی محمدنبی درباره اعتراض ایران به فیفا گفت: میلیاردها نفر این بازی را در سراسر جهان تماشا کردند. ما بازی خیلی خوبی برابر تیم قدرتمند آرژانتین انجام دادیم اما متاسفانه نتیجه این دیدار درون زمین مشخص نشد و به خاطر اشتباه داور آرژانتین موفق شد ما را شکست دهد. مازیچ در این دیدار قضاوت یک طرفه‌ای داشت و فیفا باید برای این دیدار داور دیگری را انتخاب می‌کرد که قضاوت بهتری داشته باشد.

  رئیس فدراسیون فوتبال نیز درباره عملکرد این داور گفت: با کمک سفارت ایران در برزیل، شکایت را تنظیم و به فیفا ارسال کردیم تا با این داور برخورد شود، زیرا وی حق یک ملت را از بین برد.

  حالا خبرهایی در محافل ورزشی پیچیده مبنی براینکه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، مازیچ داور صربستانی بازی ایران و آرژانتین را به علت اشتباهات فاحش در این بازی از ادامه قضاوت در جام جهانی برزیل محروم کرده است.

  ‫علی کفاشیان اما در خصوص خبر محرومیت داور صربستانی گفت: من هم خبر محرومیت این داور را شنیده‌ام اما گویا هنوز در این خصوص خبر رسمی اعلام نشده است.

  این خبرها در حالی منتشر می شوند که، فیفا که قبل از بازی ها اعلام کرده بود برخورده جدی با داورانی که اشتباهات فاحشی در زمین مرتکب شوند، خواهد داشت ظاهرا یادش رفته که با داور صربستانی نیز برخورد کند.

  تیم ایران در آخرین بازی خود ساعت ۲۰:۳۰ چهارشنبه به مصاف تیم ملی بوسنی و هرزگووین می رود که درصورت پیروزی بر این تیم و همچنین پیروزی تیم آرژانتین بر تیم نیجریه ، ایران به دور بعد صعود می کند.

  این دیدار درحالی برگزار می‌شود که فیفا قضاوت این دیدار را بر عهده کارلوس ولاسکو از کشور اسپانیا گذاشته است. همچنین هموطنانش روبرتو آلونسو فرناندز و خوان یوسته کمک‌ داورهای این بازی خواهند بود.

  لازم به ذکر است ولاسکو پیش از این دیدار انگلیس و اروگوئه را سوت زده است.

  منبع: الف

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/tJ1QY

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *