• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 29907
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲
  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد:
  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس برای انتخاب نماینده جدید حوزه‌ انتخابیه تفت و میبد در آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد:

  به گزارش  اشکذر نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه از زمان درگذشت حجت‌الاسلام یحیی‌زاده تاکنون، حوزه انتخابیه تفت و میبد بدون نماینده مانده و امور این دو شهرستان توسط نماینده مردم یزد و اشکذر پیگیری می‌شود، اظهار داشت: در ‌آبان‌ماه امسال انتخابات میان دوره‌ای برگزار و نماینده این شهرستان مشخص می‌شود.

  وی با بیان اینکه این انتخابات در آخرین جمعه آبان‌ماه برگزار می‌شود، عنوان کرد: مرکز حوزه انتخابیه نیز شهرستان تفت خواهد بود.

  محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در کشور ما به طور میانگین هر سال یک انتخابات برگزار می‌شود، یادآور شد: در اسفندماه سال آینده نیز انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس نیز به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۶ تیرماه، سالروز تاسیس شورای نگهبان عنوان کرد: شورای نگهبان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است و همواره وظایف خود را در چارچوب مقررات و با قاطعیت انجام می‌دهد.

  محمدی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایفی که شورای نگهبان دنبال می‌کند، تلاش در راستای برگزاری انتخابات سالم و قانونمند توسط ناظران بوده است و در استان یزد نیز این وظیفه تاکنون به بهترین نحو ممکن و با بسیج نیروها و تجهیزات انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین وظایف شورای نگهبان، صیانت از آرای مردم است، تصریح کرد: گاهی ممکن است رای مردم دچار آفت‌هایی شود که در چنین مواقعی شورای نگهبان با حضور دقیق و جدی خود، از این اقدام جلوگیری می‌کند یا در صورت وقوع، به آن رسیدگی می‌کند.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد همچنین تحقیق و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را از دیگر وظایف شورای نگهبان برشمرد و تصریح کرد: شورای نگهبان وظیفه دارد تا افراد ثبت‌نام شده برای نامزدی انتخابات‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهد و ضمن تطبیق آنها با قواعد، مقررات، شرع و عرف جامعه، صلاحیت یا عدم صلاحیت آنها را اعلام کند.

  وی در مجموع با اشاره به شاکله اصلی شورای نگهبان در سطح کلان و دفاتر استانی بیان کرد: شورای نگهبان در واقع از ۶ فقیه واجد شرایط صدور فتوی و ۶ حقوقدان برجسته کشور معرفی می‌شوند که فقها را مقام معظم رهبری و حقوقدانان را قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کنند و نمایندگان با رای خود از میان افراد معرفی شده، اعضای شورای نگهبان را انتخاب می‌کنند.

  محمدی با بیان اینکه شورای نگهبان با فقها و حقوقدانان خود هم جمهوریت و هم اسلامیت نظام را رصد می‌کنند، خاطرنشان کرد: دفاتر استانی تنها بر روند برگزاری انتخابات نظارت دارند و دفاتر استانی در واقع بازوی شورای نگهبان در این زمینه هستند اما فعالیت‌ها و وظایف آنها محدودتر از شورای نگهبان است.

  وی با بیان اینکه دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد از جمله دفاتر فعال استانی شورای نگهبان است، یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر ۴هزار ناظر با ۱۰ دفتر شورای نگهبان استان یزد همکاری دارند.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد با اشاره به فعالیت بانوان در دفاتر استانی شورای نگهبان یادآور شد: ۴۰ درصد از ۴ هزار ناظر استان یزد را بانوان تشکیل می‌دهند.

  وی در این نشست به بررسی وظایف، مسئولیت‌ها و ویژگی‌های شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/mtgEO

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *