• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 19321
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶

  به گزارش نسیم صادق به نقل از ایرنا : غلامحسین دشتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران این استان با بیان اینکه انتخابات یک رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است افزود: این عرصه از عرصه های رشد و توسعه یک کشور محسوب می شود.

  وی انتخابات را نشانه مشروعیت و مقبولیت یک نظام حکومتی دانست و گفت: در هر کشوری که انتخابات به صورت متناوب و منظم برپا میشود نشان از بهترین نوع مردم سالاری است.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد در ادامه از فعالیت ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر بعنوان دست اندرکار انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در استان خبر داد و اظهار داشت: مجموعا ۳۸۰ شورا در این استان تشکیل خواهد شد.

  این مسوول همچنین تعداد حوزه های انتخابیه را ۲۹ حوزه اعلام کرد و با اشاره به اینکه تعداد شعب در آینده توسط هیئت های اجرایی مشخص خواهد شد از رسانه ها خواست نقش موثر خود در برگزاری انتخابات با شکوه را به خوبی ایفا کنند.

  مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری یزد هم در این نشست خبری گفت: استان یزد ۲۱ شهرستان دارد که شهر یزد بعلت جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر تعداد اعضای شورای آن از ۹ نفر به ۱۳ نفر افزایش می یابد.

  مهدی تقوایی افزود: شهر های اردکان و میبد هم چون بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند اعضای اصلی آن ۹ نفر خواهند بود ضمن آنکه در هفت شهر هم شورای هفت نفره و در ۱۴ شهر دیگر شورای پنج نفره تشکیل خواهد شد.

  جانشین ستاد انتخابات استانداری یزد تصریح کرد: در ۱۸ روستای بالای یکهزارو ۵۰۰ نفر شورای پنج نفره و در بقیه روستاها که کمتر از این میزان جمعیت دارند شورای سه نفره تشکیل می شود.

  وی از فعالیت ۱۰ هیئت اجرایی شهرستانی و ۱۹ هیئت اجرایی در بخشهای استان خبر داد و اضافه کرد: تعرفه های انتخاباتی فردا /جمعه/ تحویل فرمانداری های شهرستانها خواهد شد.

  فرماندار یزد نیز در ادامه این نشست از برگزاری انتخابات اعضای هیئت های اجرایی در این شهرستان خبر داد و گفت: هشت نفر از میان ۳۰ داوطلب انتخاب خواهند شد.

  عزیز الله سیفی افزود: در شهرستان یزد ۱۳ نفر عضو اصلی و شش نفر عضو علی البدل انتخاب می شوند و در شهر حمیدیا هم هفت نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل برگزیده خواهند شد ضمن آنکه در زارچ و شاهدیه نیز این رقم به ترتیب پنج و دو نفر خواهند بود.

  وی همچنین از تدارک ۲۷۷ شعبه اخذ رای در شهرستان خبر داد که ۱۷ شعبه آن سیار خواهد بود و یادآور شد: از ۲۴ فرایند انتخاباتی ۲۳ فرایند آن در استان تمام مکانیزه انجام خواهد شد و فقط اخذ رای دستی خواهد بود.

  وی با پیش بینی حضور حداقل ۳۰۰ داوطلب برای شوراهای شهر و روستا در شهرستان یزد گفت: ۱۱ هزارو ۳۰۰ نفر در این شهرستان کار برگزاری انتخابات را عهده دار خوهند بود.
  منبع:ایرنا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/noG8Q

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *