• کد خبر: 71110
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 16:57
  مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در برخی شهرستان‌های استان یزد اجازه تعطیلی مدارس به این مناطق داده شده است.

  به گزارش اشکذر خبر ،هادی هادی نسب  با بیان اینکه طوفان گرد و خاک ساعت یک بامداد چهارشنبه 25 بهمن ماه با 8 برابر حد مجاز وارد شهرستان‌های اردکان و میبد شد اظهار داشت: این اندازه صبح امروز به 5 برابر کاهش و اکنون میزان غلظت در یزد 3 برابر حد مجاز است.

  مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اشاره به اینکه در شهرستان یزد هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است خاطرنشان کرد: در برخی از شهرستان‌ها شکستگی تابلو، تیرهای برق و تخریب دیوار اعلام شده است.

  وی با بیان اینکه شهرستان اردکان نسبت به دیگر شهرستان وضعیت نابسامان‌تری را دارد اضافه کرد: طبق پیش‌بینی‌ها احتمالاً این وضعیت تا عصر امروز با شدت کمتری در این شهرستان ادامه داشته باشد و به آموزش و پرورش نیز اجازه داده شد که اگر وضعیت به همین شکل ادامه داشت امکان تعطیلی مدارس را داشته باشند.

  هادی نسب افزود: گرد و غبار در شهرستان اردکان ثابت شده و با توجه به استعلاماتی که در سازمان هواشناسی استان گرفته شد امکان حرکت این گرد و غبار به سمت شهر یزد نیست.

  مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به شاخص کیفی هوای شهرستان‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان‌های اردکان، میبد و یزد ناسالم و شهرستان‌های بافق و مهریز بسیار ناسالم اعلام شده است و گفته‌هایی که وضعیت ناسالم و بسیار ناسالم را مشخص می‌کند با توجه به اینکه شاخص درصدی نبوده زیاد قابل مستند نیست و محدوده‌ها متفاوت است.

  وی در پایان تأکید کرد: این شرایط به‌طور مداوم رصد و در صورت تداوم و استمرار این وضعیت به نحوی که به‌صورت بحرانی تشخیص داده شود اقدامات پیشگیرانه با هماهنگی کلیه ادارات ذی‌ربط صورت می‌گیرد.
  منبع:تنسیم یزد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/x814r

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *