• Sabat Sabat


 • کد خبر: 54860
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۸
  حجت الاسلام میرلوحی گفت: شأن حضرت فاطمه(س) به گونه‌ای بود که هیچ یک از انسان‌های روی زمین نمی‌توانستند زوجشان باشند.
   اشکذر خبر (اشکذر نیوز) : مراسم عروسی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) چگونه برگزار شد؟/ امام علی(ع) چگونه از حضرت زهرا(س) خواستگاری کرد؟حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین میرلوحی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مراسم خواستگاری امام علی(ع) از حضرت زهرا (س) گفت: نکته قابل توجه در این مراسم خواستگاری حیاء دو طرف است، امام علی(ع) ابتدا درخواستشان را با پیامبر اکرم(ص) مطرح کردند. نکته دیگر سنتی برگزار شدن مراسم های خواستگاری و عروسی بود.
  وی در خصوص معیارهای ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) بیان کرد: ایمان امام علی(ع) و سیده النساء العالمین بودن حضرت زهرا(س) از جمله معیار های این دو بزرگوار بود، بنابراین هم‌کُفو همدیگر بودند. معیارهایشان همان‌ است که در روایتهای متعدد به مسلمانان توصیه شده است.
  این کارشناس مسائل مذهبی گفت: شأن حضرت فاطمه(س) به گونه‌ای بود که هیچ یک از انسان‌های روی زمین نمی‌توانستند زوجشان باشند، به این معنا که اگر امیرالمومنین(ع) نبودند، حضرت زهرا(س) با هیچکس ازدواج نمی کردند.
  میرلوحی در خصوص نکات مهم ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: در راستای الگوبرداری از زندگی ائمه معصومین(ع) باید بگویم که امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) در سنین پایین ازدواج کردند، دیگر اینکه امام علی(ع) در هنگام ازدواج تنها یک زره داشتند که آن را فروختند و وسایل مورد نیاز زندگی را خریدند. همچنین سر پناهی ساده مهیا کردند، بنابراین در نهایت سادگی زندگی را آغاز کردند.
  وی در خصوص چگونگی و زمان برگزاری مراسم عروسی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار کرد: ازدواج این دو بزرگوار در چند شب و بسیار ساده برگزار شد. یعنی اطعام ساده ای به مردم دادند و خبری از تجملات نبود. همچنین ماهی که در آن ازدواج کردند، ماه ذی الحجه است، ماهی که در آن اتفاقات مهمی چون غدیر رخ داده است و اهمیت ماه حرام را دارد.
  این کارشناس مسائل مذهبی در خصوص زندگی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) ادامه داد: حضرت زهرا(س) در لحظات پایانی عمر به همسرشان گفتند که من تا این لحظه خواسته‌ای از شما نداشتم که توان انجام آن را نداشته باشید. این نشان می دهد که زوج‌ها باید شناخت کامل از توانایی هم داشته باشند و متناسب با آن درخواست هایشان را با یکدیگر در میان بگذارند.
  میرلوحی خاطرنشان کرد: فردای روز عروسی پیامبر اکرم(ص) از امام علی(ع) پرسیدند که ازدواج برایت چگونه بود، ایشان پاسخ دادند که ازدواج با حضرت زهرا(س)، انتخاب بهترین یاور برای عبادت خداست. بنابراین باید هدف ما از هر کاری حتی ازدواج، اطاعت خداوند متعال باشد.
  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/J7NmJ

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *