• کد خبر: 22434
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۳

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار مدیران و کارشناسان روابط عمومیهای استان یزد، صبر و تقوا را لازمه کار روابط عمومیها دانست.

  امام جمعه یزد آیت الله ناصری

  آیت الله “محمد رضا ناصری” روز شنبه در این مراسم با اشاره به آیه شریفه ” اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوالله لعلکم تفلحون” گفت: معنای تقوای الهی در مسیر ایجاد ارتباطات؛ صداقت و پرهیز از افراط و تفریط است.
  وی اظهار داشت: برقرار کردن ارتباط مردم با تشکیلات،ارتباط تشکیلات با مردم ، ارتباط با سایر تشکیلات، رسانه ها و کارکنان تشکیلات، همه از مصادیق امر “رابطوا” در آیه یادشده است.
  نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اهمیت رعایت تقوا در روابط عمومیها، افزود: رعایت تقوا، اعتماد عمومی را ایجاد نموده و مردم ، حرف تشکیلات را قبول می کنند.
  آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه ریزی برای بالابردن حیثیت علمی، اعتقادی و رشد عقلی جامعه را یکی از کارکردهای مهم نهاد روابط عمومی در جامعه دانست و تصریح کرد: دستگاه ها نباید ایستگاه باشند، بلکه باید مرکزی برای پرش و رشد کارکنان خود باشند.
  امام جمعه یزد ۲۷ اردیبهشت؛ روز ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت و از زحمات مدیران و کارشناسان روابط عمومیهای استان یزد قدردانی کرد.
  استاندار و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد نیز در این دیدار زحمات یک ساله مدیران و کارشناسان روابط عمومیهای استان یزد را ارج نهاد و از دبیر شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان به خاطر برگزاری این دیدار تشکر نمود.
  “محمد رضا فلاح زاده” روز ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت و گفت: مسئولان روابط عمومیها، مسئولیت خطیری را بر عهده دارند و در حقیقت پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند که حرف دل مردم را به مسئولان منتقل کرده و عملکرد مسئولان را نیز منعکس می کنند.
  وی افزود: مردم باید در جریان مقدرات و مقررات سازمان قرار گرفته و از دستاوردهای مجموعه نظام مطلع گردند.
  عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به نقش روابط عمومیها در اطلاع رسانی به مردم، تصریح کرد: اطلاع رسانی باید به موقع، دقیق و صادقانه باشد.
  فلاح زاده همچنین ضرورت استفاده از فناوری روز دنیا در روابط عمومیها را یادآور شد.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان ساخت: روابط عمومیها بایستی در ایام الله مذهبی، با برنامه ریزی و اطلاع رسانی سعی کنند تا قرآن و عترت پیامبر گرامی اسلام(ص) مهجور نمانند.
  استاندار یزد با اشاره به نامگذاری امسال به سال “حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی” ضمن تاکید بر جمع بندی نظرات مردم در خصوص حماسه اقتصادی و انتقال به مدیران استان، اظهار داشت: در زمینه حماسه سیاسی بایستی یک حماسه ماندگار با حضور حداکثری مردم خلق شود.
  فلاح زاده این نکته را متذکر شد که با حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات، توطئه دشمنان خنثی می شود.
  وی توکل و نیت خالصانه، توسل به اهل بیت، ولایت پذیری و انجام کارها بر اساس برنامه را از لوازم کار روابط عمومیها دانست و گفت: سند راهبردی روابط عمومیهای استان یزد را ملاک حال و آینده خود تا رسیدن به اهداف مد نظر، قرار دهید.
  مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد نیز ضمن قدردانی از نگاه ویژه نماینده ولی فقیه در استان و حمایتهای بی شائبه استاندار از روابط عمومیهای استان یزد، بر اهمیت کار روابط عمومیها تاکید کرد و گفت: بعد از دیدار مدیران و کارشناسان روابط عمومیهای استان با مرحوم حجت الاسلام و المسلمین صدوقی(ره) در سال ۹۰ و دیدار با حضرت آیت الله ناصری در منشاد، این سومین دیدار این جمع با نماینده ولی فقیه در استان می باشد.
  “سید عبدالمجید قائم محمدی” ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی، نگاه ویژه و عنایت حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) به مقوله روابط عمومی را یادآور شد و اظهار داشت: سیره عملی و نظری معصومین(ع) ، سر شار از توصیه به تکریم ارباب رجوع و داشتن روابط عمومی قوی با مردم است.
  وی افزود: در واقع پیامبران به ویژه پیامبر اسلام، روابط عمومی خدا بوده اند که پیام خدا را به مردم منتقل می کردند، حرف و درخواست مردم را هم به خدا منتقل می کردند.
  قائم محمدی ، برنامه ریزی، سیاستگذاری و تدوین راهکارهای جدی در روابط عمومی را از نیازهای یک روابط عمومی مطلوب دانست و گفت: سند راهبردی روابط عمومیهای استان یزد که چراغ راهی برای توسعه افزونتر روابط عمومیهای استان خواهد بود، در آینده نزدیک رونمایی می شود و این اتفاق برای اولین بار در کشور خواهد افتاد.
  وی تغییر نگرش عمومی، ایده پردازی و خلاقیت و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های ارتباطی و اطلاع رسانی را از دیگر نیازهای یک روابط عمومی مطلوب دانست و از برگزاری پنجمین جشنواره روابط عمومیهای برتر استان در آینده نزدیک خبر داد.
  مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد،گفت: جشنواره پنجم به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
  قائم محمدی در بخش دوم سخنان خود، به ارائه گزارشی از اقدامات روابط عمومی استانداری پرداخت وگفت: فعالیتهای این اداره کل در شش بخش امور داخلی، روابط عمومی فرمانداریها،شورای اطلاع رسانی ، اصحاب رسانه استان،وظایف مناسبتی و شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان رقم می خورد.
  این مقام مسئول در تشریح اقدامات صورت گرفته در قالب شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد از دی ۸۶ تا پایان سال ۹۱، از اعطای حدود ۷۰۰ میلیون ریال وام به اعضای این شورا ، اختصاص سهمیه عمره برای ۶۰ نفر و ایجاد شرکت تعاونی شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان خبر داد.
  دبیر شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد، ارائه۴۵ هزار و ۲۲۰ نفر ساعت خدمات آموزش حضوری به اعضای شورا در ۷ دوره آموزشی و در قالب ۳۶ همایش، برگزاری دو جشنواره روابط عمومیهای برتر استان، راه اندازی صندوق قرض الحسنه روابط عمومی ها ، تأسیس کانون تبلیغاتی شورای هماهنگی روابط عمومیها، برگزاری ۵ دوره انتخابات اعضای هیئت رئیسه شورا، راه اندازی شورای هماهنگی روابط عمومی های استان در شهرستانها و راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان را از جمله اقدامات شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد برشمرد.
  راه اندازی پورتال خبر استان ، برگزاری ۷۶ نشست خبری استاندار،معاونین استاندار، مدیران استان،مدیران استانداری و فرمانداران(به طور متوسط هر ۲۵ روز یک نشست خبری)، تدوین ۳۹ بولتن آموزشی با موضوع روابط عمومی ، ارزیابی همکاری روابط عمومی دستگاه های اجرایی با پورتال خبر به صورت سالانه و تقدیر از برترینهای این عرصه،تهیه کتاب ۱۱۸ استان با همکاری شرکت مخابرات ،تهیه تقویم مناسبتهای سالانه ، فراهم کردن مکان مناسب برای استقرار شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط شورای هماهنگی روابط عمومیهاست که مورد اشاره قائم محمدی قرار گرفت.
  وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات و حضور پر شور مردم دراین عرصه مهم و سرنوشت ساز، دعوت مردم به حضور حداکثری و خلق حماسه سیاسی را وظیفه روابط عمومیها دانست.

  منبع : روابط عمومی استانداری یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/WoqAP

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *