• Sabat Sabat


 • کد خبر: 38120
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۱
  اكوتورسيم زيباي كوير و ريگ زارهاي منطقه رستاق، مناطق ييلاقي بخش خضرآباد و برخي روستاهاي داراي بافت تاريخي دست نخورده از جاذبه‏‏ هاي بكر شهرستان اشکذر است.

  به گزارش اشکذر نیوز، “سیدمحمدجعفر میرجلیلی” در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: البته هر یک از جاذبه‎‎های این شهرستان ویژگی‏‏های خاص خود را دارند، بنابرین بازدید از همه جاذبه‏‏های شهرستان را به مسافران نوروزی پیشنهاد می‎‎کنیم.

  وی خاطرنشان کرد:‌ البته اماکنی مانند مجموعه باغ وزیر حجت آباد، مجموعه سلطان بندرآباد، آسیاب آبی اشکذر، بافت تاریخی روستای شمسی، مناطق ییلاقی بخش خضرآباد، مسجد ریک رضوانشهر، موزه مردم شناسی اشکذر و موره مردم شناسی اغون رضوانشهر، مسجد حاجی رجبعلی اشکذر، حسینیه سفید اشکذر، آب انبار هفت بادگیری عصرآباد، امامزاده شهید میرحسن حاجی آباد و تپه‏‏ ماهورها و ریگ زارهای کویر ی این شهرستان در سنوات گذشته بیشترین بازدید گردشگران را به همراه داشته‏‏اند.

  میرجلیلی در مورد جاذبه‎‎های بکر و ناشناخته شهرستان گفت: مناطق ییلاقی و روستاهی دیدنی بخش خضرآباد مانند زربند، در حص، قوام آباد، کافی آباد، میل سفید، خمسیان، شرب العین، مرزانک، اورزانک و چرخاب و غیره، از جمله مناطق بکر شهرستان است که چشم‏‏نواز گردشگران در فصل بهار خواهد بود.

  وی همچنین روستاهای دارای بافت تاریخی زیبا و دست نخورده و دارای آثار تاریخی ارزشمندی مانند علی آباد، حاجی آباد و روستای عزآباد را نیز به گردشگران نوروزی و علاقمندان توصیه کرد و افزود: علاقمندان به کویر نیز می‎‎توانند در تپه‎‎ها و رکزارهای منطقه رستاق و اکوتوریسم زیبای کویر این شهرستان که به دلیل شرایط خاص آنها هنوز بکر مانده است، خاطرات خوشی را برای ایام نوروز خود ثبت کنند.

  این مسئول در رابطه با امکانات زیرساختی گردشگری در شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه امکانات در مناطق پربازدید شهرستان از وضعیت مناسبی برخوردار است.

  وی با اشاره به آمادگی شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی، در این خصوص اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به حمایت امام جمعه و فرماندار شهرستان از یک طرف و همکاری و همراهی ادارات و انجمن‏‏ها و تشکل‎‎های خودجوش شهرستان از سوی دیگر، در این خصوص برنامه‏‏ های متعددی در دست اجراست که از جمله این برنامه‏‏ ها، ویژه برنامه‏‏ های روز شهرستان اشکذر است.

  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی اشکذر همچنین به برنامه‏‏ های ستاد استقبال و برنامه‏‏های متوع فرهنگی که در مجموعه پارک اشکی، روستای شمسی، فیرزآباد، مسجد ریگ، سرای محبت و سلطان بندرآباد برگزار خواهد شد، نیز اشاره کرد.

  میرجلیلی در پایان نیز از جمله این برنامه‎‎ها، برپایی نمایشگاه‏‏های کتاب نوروزی، نشست‏‏ های فرهنگی با انجمن‎‎های شعر و ادب، برنامه‎‎های آرامش بهاری در سوگ یاس نبوی در امامزاده‎‎ها و بقاع متبرکه، اجرای خیمه فرهنگی و سفره هفت سین فاطمی، پاسخگویی به مسائل شرعی مسافران نوروزی با حضور علمای قم، اجرای ورزش‏‏های باستانی در پارک اشکی و مسجد ریگ، اجرای برنامه‏‏های بومی در مجموعه پاتوق روستای شمسی، برگزاری نمایشگاه بهاره و برگزاری مسابقات نوروزی و غیره را برشمرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/kkyk4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *