• کد خبر: 78133
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آذر 1397 - 13:04
  سرویس نقشه گوگل در اقدامی عجیب و بی‌اساس از عنوان خلیج ع ر ب ی در کنار نام خلیج فارس استفاده کرد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در راستای اقدامات تفرقه‌انگیزانه و شیطنت‌آمیز ایالات متحده آمریکا سرویس نقشه گوگل از عنوان خلیج ع‌رب‌ی در کنار نام خلیج فارس استفاده کرد.

  کاربران گوگل در صورت بزرگنمایی نقشه در منطقه خلیج فارس، به وضوح متوجه می‌شوند که این سرویس گوگل، نام خلیج فارس را در کنار نام جعلی خلیج ع‌رب‌ی قرار داده است. گوگل متناسب با اینکه از کدام سوی خلیج فارس نقشه را نگاه کنید، نام این خلیج را انتخاب می‌کند و از دو نام خلیج فارس و خلیج ع‌رب‌ی استفاده می‌کند.

  این گونه اقدامات کشورهای غربی به سردمداری آمریکا بیانگر ادامه مسیر سلطه طلبانه آن‌هاست. آمریکا با حمایت همه جانبه از کشورهای ع‌رب‌ی به ویژه عربستان سعودی، در صدد افزایش سلطه و نفوذ خود در خاورمیانه است.

  تغییر نام خلیج همیشه فارس در سرویس نقشه گوگل نه تنها زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی و اسناد و مدارک موجود برای اثبات نام خلیج فارس است بلکه توهینی بزرگ به میلیون‌ها ایرانی و انسان آگاه در سراسر جهان است. عربستان سعودی که همانند نوکری بی‌چون و چرا در خدمت منافع آمریکا عمل می‌کند، با کسب امتیازاتی این‌چنینی به اصطلاح به دنبال قدرت‌نمایی در خاورمیانه و جهان است.

  در ادامه تصویری از نام خلیج فارس در سرویس نقشه گوگل را مشاهده می‌کنید:

  اقدام شیطنت‌آمیز گوگل در نمایش نام خلیج‌فارس +عکس

  اقدام شیطنت‌آمیز گوگل در نمایش نام خلیج‌فارس +عکس

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/yQF9j

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *