• کد خبر: 65008
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  اقدامات پیشگیرانه تب کریمه کنگو در شهرستان اشکذر از سوی شبکه دامپزشکی این شهرستان صورت گرفته است.

  رییس شبکه دامپزشکی اشکذر در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر اظهار کرد: پیرو نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اشکذر در تاریخ ۳ خرداد سال جاری و نیز با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در سطح کشور و به منظور پیشگیری از این بیماری در سطح استان اقداماتی در این راستا از سوی این شبکه در سطح شهرستان صورت گرفت .
  وی افزود: در این راستا تمامی واحدهای حق العمل کاری میدان دام زنده کشتارگاه به طور کامل سمپاشی گردیده و نیز بنر اطلاع رسانی در خصوص بیماری مذکور در میدان دام زنده نصب شده است .
  علیرضا قارائی اقدام صورت گرفته دیگر از سوی این شبکه، اطلاع رسانی و توزیع بروشورهای اطلاعات بیماری به پرسنل کشتارگاه عنوان کرد و تصریح نمود: از سوی مدیریت کشتارگاه تمامی امکانات و وسایل ایمنی لازم را در اختیار کارگران قرار داده شد و از تمامی کارگران تعهد لازم در خصوص استفاده از این امکانات گرفته شده است.
  وی پیش سرد گذاری لاشه های کشتارشده به طور کامل به مدت ۲۴ ساعت و نیز حمل تمامی گوشتهای استحصالی توسط خودروهای کانکس دار اقدام پیشگیرانه دیگر شبکه دامپزشکی اشکذر در این راستا عنوان نمود.
  قارائی خاطر نشان کرد: انجام سمپاشی و ضد عفونی هفتگی جایگاه نگهداری دامها در گشتارگاه و پاکسازی و ضد عفونی انبار نگهداری پوست کشتارگاه اقدام صورت گرفته دیگر از سوی شبکه دامپزشکی اشکذر در راستا پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو است .
  وی یاد آور شد : موارد متعددی از دامهای دارای کنه در دامهای حمل شده به میدان دام زنده مشاهده گردید که به استانهای مبدا در خصوص شرایط حمل دام و قرنطینه تذکر لازم ارائه گردید .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/oGBzB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *