• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 55166
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
  با مجوز دولت برای افزایش قیمت انشعاب برق هر ‌آمپر 75 هزار تومان گران شد و مشترکان برق برای خرید یک کنتور تک‌ فاز 32 آمپر باید 770 هزار تومان بیشتر از قبل پرداخت کنند.

   به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) ، حدود ۱۰ روز پیش بود که دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش حق انشعاب برق موافقت کرده و اعلام کرد که برای رسیدن به قیمت تمام شده واقعی حق انشعاب برق در طی ۶ سال گران شود.

  فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت‌وگو با فارس، با تأیید افزایش انشعاب برق،‌گفت: از ۱۰ روز گذشته دولت برای حمایت از کسب و کار اجازه داد در ۶ سال هزینه‌های انشعاب برق افزایش و به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

  وی با بیان اینکه قانون حمایت از صنعت برق کشور وزارت نیرو را مکلف کرده است که هزینه‌های انشعاب را به نحوی اخذ کند تا از متوسط قیمت تمام شده آن کمتر شود، ادامه داد: وزارت نیرو در این خصوص با دولت رایزنی کرد و دولت نیز با نگاه مثبت اعلام کرد که هزینه‌های انشعاب در طی ۶ سال به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

  اگر مسؤولان شرکت توانیر به خصوص مدیرعامل این شرکت در خصوص افزایش هزینه‌های انشعاب برق سکوت کرده و حاضر به پاسخگویی نیست اما شنیده‌ها حاکی از این است که چون افزایش انشعاب برق همزمان با هفته دولت بود مسؤولان وزارت نیرو و توانیر تلاش کردند که این موضوع در سکوت رسانه‌ای کامل انجام شود.

  *افزایش قیمت کنتور برق

  خبرنگار فارس از شرکت توزیع برق تهران کسب اطلاع کرد که قیمت یک کنتور تک فاز ۳۲ آمپر که قبلاً یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومان بود به یک باره به ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.

  قیمت یک کنتور تک فاز ۵۰ آمپر به ۳ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان، کنتور سه فاز ۱۵ آمپر ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار، کنتور سه فاز ۳۲ آمپر ۷ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان شده است.

  طبق گفته مسؤولان مناطق شرکت توزیع برق در بخشنامه جدید هر آمپر ۷۵ هزار تومان گران شده است. البته طبق گفته مدیران مناطق شرکت توزیع برق در اجرای طرح‌ها و با توجه به افزایش هزینه‌های حفاری و پیمانکاران هزینه‌های اجرای زیرساخت‌ها در تهران سنگین شده است. بنابراین اقدام دولت در راستای فعالیت‌های بهتر در حوزه برق‌رسانی بوده است.

  طبق گزارش‌های استخراج شده ۳۰ درصد این افزایش حق انشعاب به حساب شرکت‌های برق منطقه‌ای واریز می‌شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/vptui

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *