• Sabat


 • کد خبر: 30250
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۴
  سخنگوی شورای شهر یزد:
  سخنگوی شورای شهر یزد گفت: افزایش قیمت بلیط اتوبوس های درون شهری به دلیل افزایش هزینه ها و بالارفتن حقوق کارکنان اتوبوسرانی است .

  حجت الاسلام عباس زارع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره دلیل گرانی قیمت بلیط اتوبوس های درون شهری یزد گفت : در این دوره به دلایل مختلف تنها ۵۰درصد افزایش قیمت بلیط اتوبوس داشتیم در حالی که در دوره قبل شورا این افزایش ۱۰۰درصد بود .

  وی افزود : قیمت مصوب شده بلیط اتوبوس ها در این دوره ۱۰۵۰تومان تعیین شده که با توجه به اینکه به سه سهم تقسیم می شود سهم مردم ۳۵۰تومان شده است.

  وی افزود: مابقی این هزینه سهم دولت و شهرداری است که ما برای کمک بیشتر به مردم ۵۰تومان دیگر از سهم مردم کم کردیم .

  سخنگوی شورای شهر یزد درباره عوامل تاثیرگذار بر گرانی قیمت بلیط نیز گفت: گران شدن قیمت سوخت ، گران شدن روغن اتوبوس ها ، افزایش هزینه تجهیزات خودروها و نیز بالا رفتن حقوق کارکنان رانندگان از عمده ترین دلایل این افزایش است .

  زارع درباره افزایش سایر هزینه های ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: در سایر وسایل افزایش زیاد نیست و فقط برای تاکسی تلفنی های مسافربری ۴۰درصد افزایش داشتیم .

  عضو شورای شهر یزد در ادامه با اشاره به جلسه عصر شنبه شورای شهر اظهار داشت : در این جلسه مباحثی درخصوص دو طرح میدان حضرت ابوالفضل و میدان ابوذر عنوان و مقرر شد در روز عید فطر میدان ابوالفضل در حد گذشتن ماشین ها به صورت روزانه از زیر گذر به بهره برداری برسد .

  وی افزود : در شب ها مشکل روشنایی داریم و بزودی این مشکل هم برطرف شده و تردد در شب نیز در این میدان آزاد می شود .

  سخنگوی شورای شهر درباره دیگر تصمیمات نیز گفت: ما دنبال این هستیم کشتارگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم که در این خصوص پیشنهاداتی ارائه شد.

  وی تصریح کرد : در این جلسه همچنین مقرر شد کارخانه کمپوست به مدت دو هفته به صورت آزمایشی با حضور کارشناسان کار کند و اگر مقرون به صرفه نبود با نظر کارشناسان از سیستم های روز دنیا برای دفع زباله ها استفاده شود .

  زارع یادآور شد : در پایان این جلسه اعضای شورای ضمن اظهار همدردی با مردم مظلوم غزه اعلام آمادگی برای حضور در فلسطین کردند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zzWVW

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *