• yazdtci


 • کد خبر: 69280
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
  گزارش تصویری/
  دومین کارخانه فرآوری ضایعات فلزی کشور در یزد با فرآوری 300 هزار تن آهن قراضه را در سال افتتاح شد.

  به گزارش اشکذر خبر، در این مراسم یدالله طاهری زاده مدیرعامل شرکت فولادآلیاژی ایران بابیان اینکه کارخانه فرآوری قراضه با به‌روزترین فناوری‌های زیست‌محیطی اروپا راه‌اندازی شده است، گفت: این واحد با دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک و در جهت کاهش آلایندگی، افزایش بهره‌وری و کیفیت فعالیت خود را آغاز کرده است.

   طاهر نژاد رویکرد تولیدات اقتصادی و به‌صرفه را برای شرکت فولاد آلیاژی ایران بااهمیت دانست و ادامه داد: با افتتاح این کارخانه به‌عنوان تنها کارخانه فرآوری قراضه در مرکز و جنوب کشور گامی بلند برای کاهش آلودگی محیط‌زیست در استان به‌ویژه شهرستان اشکذر برداشته خواهد شد.

   وی افزایش کیفیت و خلوص ذوب، کاهش مصرف برق و زمان ذوب گیری و نیز قیمت تمام‌شده را از دیگر مزایای این کارخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: درصورتی‌که واحدهای فولادسازی مستقر در شهرستان نسبت به فرآوری ضایعات فلزی خود در این کارخانه اقدام نمایند کاهش چشم‌گیر آلودگی محیط‌زیست را نیز شاهد خواهیم بود.

   فرماندار اشکذر نیز در حاشیه افتتاح این کارخانه با تقدیر از اهتمام و رویکرد ویژه شرکت فولاد آلیاژی ایران به مباحث زیست‌محیطی اظهار داشت: در همین راستا این واحد راه‌اندازی شده تا ضمن استفاده خود شرکت سایر واحدهای فولادسازی استان نیز نسبت به فرآوری قراضه‌های مصرفی خود در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش آلودگی زیست‌محیطی از این کارخانه بهره‌مند شوند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Knc0z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *