• کد خبر: 70547
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 بهمن 1396 - 14:51
  با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو:
  هم‌زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، در سفر معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به استان یزد، 3 پروژه مهم صنعت برق استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

  به گزارش اشکذر خبر، مجید دهقان دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق استان یزد ضمن اعلام این خبر افزود: این 3 پروژه صنعت برق استان یزد شامل فاز اول نیروگاه تابان و نیروگاه خورشیدی نور در شهرستان اشکذر و نیروگاه سرو در اردکان به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی تابان، توان تولید در فاز اول با ظرفیت 484 مگاوات با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

  دهقان با اشاره به این‌که واحدهای گازی این نیروگاه در اسفندماه سال ۱۳۹۴ هم‌زمان با سفر ریاست محترم جمهوری به استان یزد و با حضور وزیر محترم نیرو به بهره‌برداری رسید؛ تصریح کرد: این نیروگاه باهدف تامین بخشی از نیاز برق کشور و تامین برق موردنیاز صنایع انرژی بر موجود در منطقه مانند صنایع فولاد طی مدت سه سال اجرا و به بهره‌برداری رسید.

  وی همچنین از افتتاح نیروگاه خورشیدی نور خبر داد و گفت: قرارداد این نیروگاه به‌صورت خرید تضمینی 20 ساله به میزان 10 مگاوات با سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) منعقدشده است.

  مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین افزود: این نیروگاه با هزینه احداث 500 میلیارد ریال به‌صورت پایه ‌(استراکچر) ثابت، اجرا و به پست فوق توزیع برق شهرک فولاد متصل شده است.

  دهقان در پایان اضافه کرد: در ادامه این سفر، واحد بخار نیروگاه سرو اردکان نیز با ظرفیت 160 مگاوات به بهره‌برداری می‌رسد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/IYafT

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *