• Telegram


 • کد خبر: 54747
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۷
   دومین موسسه کاریابی غیردولتی شهرستان اشکذر  با حضور معاون فرماندار شهرستان اشکذر ، مدیر  کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی  یزد و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان افتتاح شد.

  1331106710135

  به گزارش خبر نگار اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، معاون فرماندار اشکذر در این مراسم اظهار داشت: شکل‌گیری موسسات کاریابی شهرستان اشکذر با توجه به مهاجرپذیری و صنعتی بودن این شهرستان ضروری دانست و اظهار داشت: موسسات کاریابی باید به‌صورت تمام معنا از وظایف خود در جهت مشاوره شغلی و کاریابی به متقاضیان کار آگاه باشند.

  وی افزود: موسسات کاریابی باید عدالت را مبنای کار خود قرار دهند و تعامل و همکاری لازم با ادارات شهرستان ازجمله بهزیستی، کمیته امداد و فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

  مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح نمود: واگذاری مشاوره شغلی و کاریابی به بخش خصوصی در سال ۱۳۷۹ صورت گرفته و اولین مرکز کاریابی غیردولتی در همین سال شکل‌گرفته است.

  وی افزود: در حال حاضر ۱۲ موسسه کاریابی در سطح شهرستان‌های استان و ۱۴ مرکز کاریابی در مرکز استان خدماتی را در زمینه مشاوره شغلی و کاریابی به متقاضیان کار ارائه می‌دهند.

  فریبا آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳ هزار و هشتاد نفر در سطح استان از طریق مراکز کاریابی مشغول به کار شده‌اند همچنین از ابتدای سال تاکنون ۱۳۰۰ و نود هشت نفر از طریق همین مراکز در سطح استان مشغول به کار هستند.

  وی ازجمله وظایف مراکز کاریابی را ارائه مشاوره شغلی تخصصی به متقاضیان کار و کارفرمایان، ثبت‌نام از جویندگان کار، کسب فرصت‌های شغلی و درنهایت به کار گماردن جویندگان کار عنوان نمود.

  مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اعلام کرد: یکی از شاخص‌های سنجش مراکز کاریابی رعایت اولویت ثبت‌نام متقاضیان کار است که این مراکز باید این اصل را رعایت نمایند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/rZpGG

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *