• کد خبر: 85619
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر استکبرار ستیزی را یک دستور دینی دانست و خاطر نشان کرد: افرادی که با سیاست های استکبار ستیزی جمهوری اسلامی مخالفت می کنند و خواستار رابطه با دشمن قطعی ایران آمریکا هستند در حقیقت جز ستون پنجم دشمن هستند.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ۲۷صفر سالروز وقف، گفت: وقف یک سنت حسنه است و همه مردم باید به ادای حق وقف همت داشته باشندند و اگر کسی وقفی را انجام داد در پیشبرد هدف خیر آن واقف کوشا باشند.

  “حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان” در ادامه با تاکید بر نزدیک شدن روز ۱۳ آبان، به حوادث تاریخ انقلاب اسلامی ایران که در این روز رخ داده است اشاره کرد و اظهار داشت: روز ۱۳ آبان سه رخداد مهم را در خود دیده است، اولین واقعه در سال ۱۳۴۳بود که امام راحل(ره) به ترکیه تبعید کردند.

  وی افزود: دومین رخداد بزرگ در ۱۳آبان سال ۱۳۵۷ اتفاق افتاد، آن زمانی که جمعی دانش‌آموزان تهرانی به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند ولی توسط حکومت پهلوی به شهادت رسیدند.

  طالبیان به سومین واقعه ۱۳آبان اشاره کرد و افزود: در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند که در سال ۱۳۵۸ دانشجویان از دانشگاه‌های تهران، پلی‌تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و … گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی‌ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند.

  وی ادامه داد:  این سه رخداد مهم در انقلاب اسلامی ایران دارای یک وجه مشترک استکبار ستیزی است.

  طالبیان تصریح کرد: اگر امام را تبعید کردند یا دانش آموزان را به شهادت رساندند و همچنین دانشجویان سفارت آمریکا را تسخیر کردند همه به استکبار ستیزی ختم می شود که این هدف انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا بود.
  وی استکبرار ستیزی را یک دستور دینی دانست و خاطر نشان کرد: افرادی که با سیاست های استکبار ستیزی جمهوری اسلامی مخالفت می کنند و خواستار رابطه با دشمن قطعی ایران آمریکا هستند در حقیقت جز ستون پنجم دشمن هستند.

  امام جمعه اشکذر گفت: عده ای نیز در جامعه اسلامی وجود دارند که در اوایل انقلاب جزء پیشتازان این جبهه بودند ولی متاسفانه اکنون از مبارزه خسته شدند و خواستار سازش با دشمن هستند که همگی هدف انقلاب اسلامی را گم کردند.

  طالبیان به راهپیمایی ۱۳آبان اشاره کرد و افزود: در ۱۳ آبان دوباره دانش آموزان نشان خواهند داد که هنوز با استکبار سر سازش ندارند و اکنون نیز خون جوانان و دانش آموزان سال ۵۷ در رگ آنها می جوشد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/ocjKX

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *