کد خبر: 80196
  منتشر کننده: اشکذری
   تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
در اعضای شورای مرکزی پنجمین اجلاس بین المللی صلح مطرح شد
اعضای شورای مرکزی پنجمین اجلاس بین المللی صلح با حسن غفوری فرد دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اشکذر خبر؛ اعضای شورای مرکزی پنجمین اجلاس بین المللی صلح با حسن غفوری فرد دیدار کردند.
در این دیدار ابراهیم صنوبر مدیر عامل موسسه سفیران صلح ضمن تشریح روند پیشرفت پنجمین اجلاس بین المللی صلح، از ارتقاء موسسه بین المللی سفیران صلح به کنفدراسیون بین المللی به عنوان یکی از برنامه های آتی این موسسه یاد کرد و گفت: در راستای این برنامه و طبق قوانین بین المللی حضور و تایید تعدادی از گروههای دوستی و مردم نهاد بین المللی میتواند در تسریع روند این مهم مفید واقع شود.
وی با اشاره به حمایت های غفوری فرد در ابتدای فعالیت این موسسه مردم نهاد تاکنون نقش پدرانه ایشان را غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: نقطه نظرات و پیشنهادات شما به عنوان پدر معنوی این موسسه، همواره مانند چراغ هدایتی بوده است که در مسیرهای بعضا متعدد و تاریک، روشنایی را برای ادامه مسیر و پیمودن راه خیر و صلاح برای ما مهیا کرده است.
در ادامه این دیدار حسن غفوری فرد با اشاره به فعالیت های ضد جنگ خود در دوران دانشجویی خود در آمریکا گفت: بی شک گام نهادن در مسیر و راه پر پیچ و خم صلح دارای مشکلات و سختی های متعددی است که بی شک با صبر و شکیبایی پیمودن این راه میسر خواهد شد.
رئیس بازرسی و نظارت شورای انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به نقش موسسه های مردم نهاد در تحولات اجتماعی از فعالیت های ضد جنگِ ویتنامِ خود در طول دوران دانشجویی یاد کرد و گفت: در ابتدای این راه، فقط اعتراضات در سطح دانشگاه بود اما با گسترش این اعتراضات از سطح دانشگاه به بدنه جامعه و حضور و همراهی مردم آمریکا با این اعتراضات نهایتا جنگ ویتنام نیز پایان یافت.
محسن زارع اشکذری دبیر پنجمین اجلاس بین المللی صلح در این دیدار با اشاره به اینکه رسیدن به صلح جهانی تنها از راه فرهنگ و فعالیتهای فرهنگی میسر خواهد بود گفت: با توجه به سابقه فرهنگی، تاریخی این مرز و بوم و با تکیه بر تجربیات بزرگان عرصه فرهنگ و سیاست ما میتوانیم به عنوان پرچم دار صلح جهانی در عرصه بین الملل نقش ایفا کنیم.
زارع اشکذری با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی ایران و ایرانیان، بهترین سرمایه برای گام نهادن در مسیر صلح را فرهنگ زندگی مسالمت مردمان این مرز و بوم دانست و افزود: برای قرن های متمادی در این کشور هموطنان ما از اقوام، ادیان، آیین و فرق مختلف به صورت مسالمت و در کنار زندگی کرده اند و این مهم میتواند بالاترین سرمایه در راستای گام نهادن در مسیر صلح برای ما محسوب شود.
خاطر نشان میگردد در پایان این دیدار حکم عضویت دکتر حسن غفوری فرد در شورای مرکزی موسسه بین المللی سفیران صلح به وی ابلاغ گردید.

لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/cU1cL

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *