• کد خبر: 62369
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
  رئیس ستاد انتخابات یزد:
  رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: استفاده از اموال و امکانات عمومی در حمایت از کاندیداها ممنوع است و این قانون شامل امکانات و اموال دولت، شهرداری‌ها، نیروهای نظامی و انتظامی و دیگر دستگاههاست.

  به گزارش اشکذر خبر ، محمدعلی طالبی در همایش هیات‌های نظارت بر انتخابات افزود: تعامل بسیار مطلوبی در استان میان بخش اجرا و نظارت وجود دارد.
  وی ادامه داد: چهار راهبرد تحقق مشارکت حداکثری، برگزاری قانونمند انتخابات، امنیت و سلامت کامل و دیگر راهبرد ما نیز تعامل بین عوامل اجرایی و نظارت در انتخابات است.
  معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ، تشکیل نشست های مشترک ستاد انتخابات در شهرستان‌ها را یکی از اقدامات ارزشمند و در حال انجام دانست و گفت: بالاترین سطح تعامل و هماهنگی را در سطح شهرستان‌ها شاهد بوده‌ایم.
  طالبی بابیان اینکه بالاترین سطح تعامل را با هیات‌ نظارت استان تجربه کرده‌ایم و این روند ادامه دارد گفت: حتی حاشیه‌های انتخابات نیز کوچک‌ترین تأثیری در تعامل هیات‌های برگزاری انتخابات نداشته است.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: می طلبد تا هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌ها این سبک تعاملات را به ناظران شعب نیز انتقال دهند تا شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات باشیم.
  طالبی ، دخالت نکردن عوامل اجرایی انتخابات در اموال و امکانات دولتی برای حمایت از کاندیداها را موضوعی بیان کرد که از سوی وزارت کشور و رئیس‌جمهوری تأکید شده است و افزود: دخالت ندادن اموال و امکانات عمومی در حمایت از کاندیداها تنها شامل دولت نیست، بلکه امکانات و اموال دولت، شهرداری‌ها، نیروهای نظامی و انتظامی و دیگر دستگاه‌ها را نیز شامل می‌شود.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد این خواسته را مطرح کرد که اگر موردی از دخالت عوامل اجرایی در حمایت از کاندیداها مشاهده شد، گزارش شود.
  طالبی در پایان بابیان اینکه همیشه در انتخابات ریاست‌جمهوری بالاترین مشارکت را داشته‌ایم گفت: استان یزد در انتخابات گذشته رتبۀ پنجم کشوری را کسب کرد و امیدواریم امسال نیز ازنظر مشارکت مردم در انتخابات حماسه‌آفرین باشیم.
  انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها و ریاست جمهوری بطور همزمان ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.
  بر اساس سرشماری اخیر جمعیت استان یزد بیش از یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر اعلام شده که شهرستان یزد بیش از ۶۵۶ هزار نفر یعنی بیش از ۵۷درصد جمعیت استان را دارد.
  بر این اساس در استان یزد ۳۸۱ شورای روستایی شامل ۳۶۰ شورای سه نفره و ۲۱ شورای ۵ نفره خواهیم داشت و در شهرها نیز ۲۱ شورای شهر شامل یک شورای ۱۱ نفره در شهر یزد ، سه شورای هفت نفره در اردکان ، میبد و حمیدیا و در مابقی شهرها ، شورای پنج نفره از سوی مردم انتخاب می شوند.
  در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر مبنای سرشماری جدید ، هزار و ۳۰۲ نفر عضو اصلی شامل ۱۱۷ نفر در شهرها و هزار و ۱۸۵ نفر در روستاها از سوی مردم استان انتخاب خواهند شد.

  منبع : ایرنا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/cUF35

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *