• yazdtci


 • کد خبر: 80292
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان یزد با بیان اینکه استان یزد پتانسیل انتخاب به‌عنوان پایتخت کتاب جهان را دارد، گفت: قریب به ۶۰ طرح برای پایتخت کتاب ایران در سال آینده در یزد اجرا می‌شود.
  یزد| استان یزد پتانسیل انتخاب به عنوان پایتخت کتاب جهان را دارد

  به گزارش اشکذرخبر، سید‌خلف حوتی‌نژاد در نشستی با معاونین صدا و سیمای مرکز یزد که با موضوع پایتخت کتاب ایران برگزار شد با بیان اینکه این طرح، پنج سال است که در کشور اجرا می‌شود اظهار داشت: استان یزد در این پنج دوره به‌عنوان نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران شرکت کرد که امسال توانستیم این افتخار را کسب کنیم.

  معاون فرهنگی، هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با ابراز اینکه “ما در طرح پایتخت کتاب ایران، قریب به ۶۰ طرح را برای سال آینده برنامه‌ریزی کردیم” اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم این طرح‌ها را به‌صورت دقیق در استان اجرا کنیم و در راستای ترویج کتاب و کتاب‌‌خوانی گام برداریم.

  وی هدف پایتخت کتاب ایران را دستیابی به توسعه همه‌جانبه شهر و توسعه پایدار عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های سرعت‌بخشی به فرهنگ‌سازی در مباحث مختلف، انجام فعالیت با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی است تا ماندگار و اثربخش باشد زیرا و امروزه هر مبحثی در برنامه توسعه دنبال می‌شود به‌دلیل عدم فرهنگ‌سازی با سرعت مناسبی پیش نمی‌رود و انتظارات را برآورده نمی‌کند.

  حوتی‌نژاد تصریح کرد: ما برای انتخاب استان یزد به‌عنوان پایتخت کتاب ایران برنامه‌های بسیاری را اجرا کردیم که در آن همکاری و تعامل به‌خوبی از سوی همه مسئولان در استان قابل مشاهده بود ولی اگر بخواهیم به‌عنوان پایتخت کتاب جهان معرفی شویم، باید برنامه‌های بین‌المللی را طرح‌ریزی و اجرا کنیم.

  معاون فرهنگی، هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه یزد توانایی انتخاب به‌عنوان پایتخت کتاب جهان را دارد افزود: هدف یونسکو در پایتخت کتاب جهان، آینده‌نگری و برنامه‌های آینده است که ما در استان یزد باید به‌سمت این مسائل برویم تا بتوانیم در آینده نزدیک به این عنوان دست یابیم.

  منبع:تسنیم یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/4kP12

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *