• کد خبر: 30208
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۳
  این خانواده دکتر ارنست سفید پوست مهربان همان انگلیسی‌های اشغال‌گری بودند که جزایر استرالیا را اشغال کردند و همان بومیانی که در کارتن به ظاهر مورد لطف اين خانواده‌ی سفید پوست انگلیسی بود.

  کودک فلسطینی

  خانواده دکتر ارنست کارتونی بود که سالیان پیش از تلویزیون پخش می‌شد .

  نمی‌دانم یادتان هست یا نه؟

  این خانواده انگلیسی در جزیره‌ای زندگی مستقلی از اجتماع داشتند و خودشان بودندو خودشان و هر قسمت پیرامون حادثه‌ای بود نمی دانم یادتان آمد یا نه!

  در یکی از قسمت‌ها  نوجوان سیاه پوستی به قهرمانان کارتون اضافه شد که اتفاقاً خانواده دکتر ارنست سفید پوست با این سیاه پوست بسیار مهربان بودن.

  ان شاء ا…که کارتون یادتان امده باشد .

  بگذریم عقل کودکی  ماکه این کارتون رامی‌دیدم قد نمی‌داد ! که سؤال کنیم یک خانواده سفید پوست به این با شخصیتی در جزیره‌ی دور افتاده چه می‌کنند بعد که بزرگتر شدیم و کسانی که برای ما تاریخ گفتند فهمیدیم که :

  ( این خانواده دکتر ارنست سفید پوست مهربان ) همان انگلیسی‌های اشغال‌گری بودند که جزایر استرالیا را اشغال کردند و اتقاقاً حق بومیان آنجا را نیز غصب کردند .

  که سوال کنیم  یک خانواده سفید پوست در جزیره‌ی دور افتاده چه می‌کنند ! بعد که بزرگتر شدیم وبرای ما تاریخ گفتند فهمیدیم که :

   این خانواده دکتر ارنست سفید پوست مهربان همان انگلیسی‌های اشغال‌گری بودند که جزایر استرالیا را اشغال کردند و اتقاقاً حق بومیان آنجا را نیز غصب کردند .

  همان بومیانی که در کارتن به ظاهر مورد لطف این خانواده‌ی سفید پوست انگلیسی بود.

    البته بعد  فهمیدیم که این کارتن‌های به ظاهر ساده که از تلویزیون‌ پخش می‌شود از تام و جری به ظاهر خنده‌دار گرفته تا خانواده دکتر ارنست و غیره …

  در پشت سر همه‌ی آنها نگوییم لااقل بسیاری از آنها  برای جا انداختن تاریخی ها دورغی  است .

  البته از حق هم نگذریم آن قدر هم خوب جا می‌اندازد که کسی باور نمی‌کند استرالیای امروز« یک سرزمین اشغال شده باشد »

  نمونه دیگر :« وقتی کریستف کلمب و دیگر مهاجران اروپایی با بومیان و سرخ‌پوستان منطقه روبرو شدند قتل و غارت بسیار کردند و بیش از یک میلیون نفر را قتل و عام کردند ؛ گویا که آدم‌های مستبد و دیکتاتوری بودند که به نام مسیحت بر مردم مسلط شدند … » و به دروغ به ما گفته اند که آمریکا را ما کشف کردیم .

  اما کسی دیگر امروز آمریکا را به عنوان سرزمین اشغال‌شده نمی‌شناسد و مطمئناً سرخ‌پوستان و بومیان محلی آمریکای لاتین و سایر مناطق آمریکا را  صاحب اصلی آنجا نمی‌دانند.

   بله  کشف آمریکا توسط کریستف کلمب  قصه‌ی ساختگی است!

   چرا که کشفی در کار نبوده!

  سرزمینی بوده با آدم‌های خودش که توسط آنها اشغال شده ماجرای فلسطین هم همین قضیه را دارد با این تفاوت که مبارزات مردم مسلمان فلسطین اشغالی و ابتکار اعلام جهانی روز قدس توسط حضرت امام ( ره ) برای همه واضح و روشن شده است که این :

  «سرزمین اشغالی است و باید به صاحبان اصلی‌اش برگردد» انقلاب اسلامی اگر چه ظاهر طاغوت دو هزار و پانصد ساله را در هم شکست ولی بیداری بود برای تمام آزادگان جهان! این بیداری اگر چه تمام و کمال در گفتار امام موج می‌زد امام با بازخوانی صفحات وصیت‌نامه همین شهیدان کوچه و محله‌مان هم آن را در می‌یابیم …

  در وصیت نامه اش همین نکته را اینگونه برای ما به یادگار گذاشته است :« من میخواهم لبخند را به کودک فلسطینی باز گرداندم و می خواهم به سرخپوست آمریکایی بفهمانم اگر می خواهی آزاد باشی باید …

  مرتضی احمد

  والسلام

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/kYh3k

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *