• کد خبر: 85632
   منتشر کننده: کاظم فقیه
    تاریخ انتشار: شنبه 11 آبان 1398 - 08:38
  امام جمعه رستاق:
  آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نمازجمعه در میعادگاه نمازجمعه همت آباد رستاق برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه رستاق با توجه به هشتم ماه ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و آغاز امامت و ولایت امام زمان عج ضمن بیان روایتی از امام یازدهم به بیان ویژگی های دوران امامت امام حسن عسکری علیه السلام پرداخت و گفت: یکی از اقدامات امام یازدهم مدیریت آینده نظام تشیع بوده است که در قالب ولایت فقیه برنامه ریزی شد.

  حجت الاسلام دلاوری رهنمودهای رهبر بزرگوار انقلاب در جمع دانشجویان ارتش را گوشزد کرد و افزود: امنیت اساسی ترین مقوله برای هر کشوری است و نیروهای مسلح باید بیش از پیش در ایجاد امنیت و حراست از میهن اسلامی بکوشند و به فرموده رهبری نظام دشمن را حقیر نشمارند و به پیروزی ها غره نگردند.

  خطیب جمعه رستاق ضمن دعوت نمازگزاران جمعه به شرکت در راهپیمایی 13 آبانماه به تبیین دشمنی و عداوت آمریکا با ایران اسلامی پرداخت و تصریح کرد: ملت شریف ایران به قیمت دست کشیدن از آرمانهای امام و شهدا و ارزشهای اسلامی با جبهه استکبار سازش نخواهد کرد.

  خطیب جمعه رستاق به مسائل اخیر عراق و لبنان نیز اشاره و بیان کرد: جدای از مطالبات به حق مردم این دو کشور نباید غافل شد که آمریکا و عربستان تحمل این را ندارند که در کشور عراق دولت در دست نخست وزیر شیعی باشد و نیز مدیریت مراسم اربعین به شکل عالی توسط این دولت شیعی و نیز حضور به موقع مراجع تقلید عراق باعث تاب نیاوردن دشمنان تشیع شده لذا دست به این آشوبها می زنند.

  در لبنان نیز عملکرد نادرست دولت باعث بهره برداری آمریکا شد و همه می دانند استعفای سعد حریری با فشار امریکا بود و هدف تضعیف حزب الله و نا آرام کردن کشورهای محور مقاومت است.

  امام جمعه رستاق در پایان به هفته وقف اشاره کرد و گفت : ما باید در نظر داشته باشیم وقف می تواند در زمینه های مختلف انجام گیرد و اداره اوقاف شهرستان نسبت به موقوفات رستاق توجه بیشتری داشته باشد و آنها را احیا نماید.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/dQFrg

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *