• کد خبر: 69501
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  خطیب نماز جمعه اشکذر/
  خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته به ۲۷ آذر سالروز شهادت ایت الله مفتح اشاره کرد و گفت : آیت الله مفتح یکی از بازوان امام بود و نقش موثری در اتحاد بین دانشگاه و حوزه داشت که روز شهادت این استاد بزرگوار را روز وحدت بین حوزه و دانشگاه نام گذاشتند.

  به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته به ۲۷ آذر سالروز شهادت ایت الله مفتح اشاره کرد و گفت : آیت الله مفتح یکی از بازوان امام بود و نقش موثری در اتحاد بین دانشگاه و حوزه داشت که روز شهادت این استاد بزرگوار را روز وحدت بین حوزه و دانشگاه نام گذاشتند.

  “حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان” وحدت و یکپارچگی امت را یک از نعمت های برزگ خداوند دانست و افزود: شهید مفتح عمر خود را برای آن‌ که دانشگاه را از تهاجم فرهنگی استکبار و طاغوت نجات دهد صرف کرد که در نتیجه توانست ارتباط نزدیکی بین حوزه و دانشگاه برقرار کند و مسئولیت گسترش فرهنگ اسلامی را در دانشگاه‌ها بر عهده گرفت.

  امام جمعه اشکذر ادامه داد:ایجاد اختلاف و تفرقه کاری شیطانی است و در زمانی که دانشگاه در کشور رواج پیدا کرد دشمنان اسلام و نظام در صدد تفرقه انداختن و جدا کردن علوم به دو دسته علوم دینی و علوم غیر دینی بر آمدند که به الطاف خدا و با تدابیر علمای گرانقدر نظام اسلامی این نقشه دشمنان نیر خنثی شد.

  طالبیان در پایان به حادثه  زلزله های اخیر در کشور بخصوص استان کرمانشاه اشاره کرد و عنوان کرد: در این هوای سرد زمستان مردم زلزله زده کرمانشاه داخل چادرها روز و شب خود را سپری می کنند و با سردی هوا دست به گریبان هستند که شایسته است با کمک های مردم ایران اسلامی مشکلات عزیزان کرمانشاهی هر چه زود تر مرتفع شود و به زندگی عادی خود برگردند.

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/q483A

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *