• کد خبر: 81956
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
  مهدی جعفری پور با بیان اینکه صنعت پرورش اسب به عنوان یکی از محورهای مهم در سند چشم انداز این شهرستان به شمار می رود، گفت: شهرستان اشکذر با دارا بودن 100باشگاه سوارکاری و بیش از 2 هزار راس اسب اصیل عرب جایگاه ویژه ای را در کشور داراست.

  به گزارش اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی شهرداری اشکذر، مهدی جعفری پور با بیان اینکه صنعت پرورش اسب به عنوان یکی از محورهای مهم در سند چشم انداز این شهرستان به شمار می رود، گفت: شهرستان اشکذر با دارا بودن ۱۰۰باشگاه سوارکاری و بیش از ۲ هزار راس اسب اصیل عرب جایگاه ویژه ای را در کشور داراست.

  شهردار اشکذرافزود: بیش از یازده سال مبحث واگذاری زمین دهکده سوارکاری شهرستان در حال پیگیری بود که خوشبختانه در دو سال گذشته با جدیت توسط این شهرداری در تهران پیگیری شد.

  وی از اختصاص ۴۰۰ هزار متر مربع زمین جهت احداث دهکده بین المللی سوارکاری که مورد موافقت سازمان ملی زمین و مسکن کشور قرار گرفته خبر داد و تصریح کرد: با این واگذاری فرصت مناسبی برای اشکذر فراهم شده تا با توسعه صنعت اسب، شاهد تحول اساسی در زمینه گردشگری شهرستان باشیم.

  جعفری پور خاطر نشان کرد: در طراحی این مجتمع و دهکده بین المللی سوارکاری، ساختمان اداری، کمپینگ استقامت، جشنواره های زیبایی، سالن های شو، مسابقات سوارکاری و اسب دوانی هتل، درمانگاه اسب و… دیده شده که جهت احداث آن مستلزم مشارکت سرمایه گذران است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/soByR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *