• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 28011
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۴
  مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری یزد:
  مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری یزد گفت: امروزه علی رغم اینکه استان یزد دومین استان کشور به لحاظ تعداد مسجد می باشد اما در فضا های جدید شهری دچار کمبود مسجد هستیم.
  به گزارش اشکذر نیوز؛مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری یزد در نشست کمیسون اماکن متبرکه در اداره کل اوقاف استان و با حضور نمایندگان دستگاه ها و ارگان های مرتبط برگزار شد؛ گفت: در قانون برای توسعه و نو سازی شهری کمیسیونی پیش بینی شده با محوریت اوقاف که در طرح های توسعه شهری فضایی برای اماکن مذهبی به خصوص مساجد پیش بینی شود.
  سعید عبدالهی در ادامه افزود: امروزه علی رغم اینکه استان یزد دومین استان کشور به لحاظ تعداد مسجد می باشد اما در فضا های جدید شهری دچار کمبود مسجد هستیم بطوریکه در یک منطقه با تراکم جمعیتی زیاد مسجد وجود ندارد در حالیکه در مناطقی از شهر که تراکم جمعیتی کمتری دارد مساجد بیشتری وجود دارد.
  حجت الاسلام غلامرضا عادل نیز در ابتدای نشست گفت: استان یزد با سابقه درخشان فرهنگی به لحاظ تعداد مساجد در کشور رتبه دوم را داراست.
  مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در ادامه افزود: فرهنگ و تمدن اسلامی و انقلابی از مساجد نشات گرفته است و تداوم انقلاب و نظام نیز در گرو تقویت مساجد می باشد.
  وی نقش ارگان های مرتبط مانند استانداری، راه و شهر سازی، سازمان تبلیغات ، شهرداری را موثر ارزیابی کرد و افزود: هموار کردن مسیر برای ایجاد مساجد در مناطق جدید الاحداث که دارای تراکم جمعیتی بالایی است از جمله اولویت ها می باشد.
  بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری کارشناسان دفتر فنی استانداری یزد، راه و شهرسازی، ستاد اقامه نماز و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی پایان بخش این نشست بود.

  *روابط عمومی اوقاف استان یزد*

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/HtR97

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *