• کد خبر: 61695
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲
  کارشناس جهادکشاورزی رستاق گفت:درسال گذشته در شهرستان 1200مترمربع گیاهان دارویی کشت شده که امسال تا الان 4000 نشاء به لیمو بین گلخانه داران توزیع شده است.

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)به نقل از تابناک،کارشناس جهادکشاورزی رستاق گفت:درسال گذشته در شهرستان ۱۲۰۰مترمربع گیاهان دارویی کشت شده که امسال تا الان ۴۰۰۰نشاء به لیمو بین گلخانه داران توزیع شده است.

  دهستانی افزود:کشاورزان و گلخانه داران می توانندبا مراجعه به اداره جهادکشاورزی شهرستان اشکذر ازنحوه کاشت وبرداشت وبازار فروش گیاه به لیمو مطلع شوند.

  وی گفت:گلخانه دارانی که مایل به کشت گیاه دارویی به لیمو هستند میتوانند جهت دریافت نشاءاین گیاه به جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر یا مرکز خدمات دهستان رستاق مراجعه نمایند.

  دهستانی اشاره کرد:این گیاه در گلخانه هایی بادمای کنترل شده ومرطوب قابل رشد می باشد.

  کارشناس جهادکشاورزی رستاق افزود:محصول به لیمو یکی از گیاهان دارویی آرام بخش است که از برگ آن برای دم نوش استفاده می شود وکشاورزان میتوانند از برگ و نشاءگرفتن از این گیاه کسب درآمد کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zDWyr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “اجرای طرح کشت گیاهان دارویی در رستاق”

  1. ashkezar گفت:

   چند روز پیش زنگ زدم به جهاد برای راهنمایی گیاهان داروئی ما را تشویق کرد به نکاشتن و فرمودند که هیچ گونه حمایت مالی برای گیاهان داروئی نداریم و هیچ گونه زمین به کشاورزان برای کشت گیاه داروئی واگذار نمی کنیم

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *