• Telegram


 • کد خبر: 54251
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۸
  مدیر کل اداره منابع طبیعی استان یزد گفت: طرح مدیریت جامع حوزه های آبخیز در بخش خضرآباد شهرستان اشکذر به صورت پایلوت اجرا می شود.

  82180726-70923378

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایرنا، محمد رضا آخوندی روز دوشنبه در جلسه کار گروه اجرایی مدیریت جامع حوزه های آبخیر در شهرستان اشکذر اظهار داشت: بخش خضرآباد از آنجایی که نمونه ای از منابع طبیعی استان هست و همه بخش ها از جمله بیابان وجنگل را در بر می گیرد شناسایی و انتخاب شد .
  وی ادامه داد: برای اجرای طرح مدیریت جامع حوزه های آبخیز انسجام سازمانی، مشارکت مردم و برنامه ریزی بر اساس حوزه انتخاب شده لازم است.
  آخوندی تصریح کرد: هدف طرح مدیریت جامع حوزه های آبخیز توسعه پایداراست که امنیت غذایی، سودآوری، کاهش فقر و رفاه نسل های آینده را در بر دارد.
  مدیر کل اداره منابع طبیعی استان یزد با بیان اینکه در دهه های گذشته بحث مهاجرت و حاشیه نشینی شهرها مطرح بوده و مشکلاتی را به همراه داشته اظهارکرد: یکی فاکتورهایی که می تواند امر مهاجرت را کاهش دهد مدیریت جامع حوزه های آبخیز است .
  آخوندی خاطرنشان کرد: مدیریت جامع حوزه های آبخیز در واقع مدیریت آبهای زیر زمینی ، فعالیتهای انسانی و اکوسیستم های طبیعی را مد نظر قرار می دهد.
  وی تصریح کرد: مدیریت جامع حوزه های آبخیز در واقع هفت مرحله را طی می کند که شامل تشکیل ساختار مناسب و برنامه ریزی در ستاد و استان در رابطه با آبخیز، انتخاب حوزه، تبیین برنامه راهبردی ، ظرفیت سازی و آموزش، هماهنگ سازی پروژه های دولتی ، نیازها و فعالیتهای مردمی در چارچوب برنامه راهبردی و مستند سازی می شود.
  در ادامه جلسه معاون فرماندار ضمن اعلام همکاری لازم در اجرای این طرح در شهرستان اشکذر اظهار داشت: در بحث مدیریت جامعه شهری و برنامه ریزی شهری هدف اصلی توسعه پایدار در مناطق روستایی است که لازمه این توسعه آماده کردن زیر ساخت ها هست که با همین طرح ها و پروژه ها مهیا می شود.
  وی با بیان اینکه یکی اولویت های دولت تدبیر و امید ظرفیت سمن ها در همه زمینه ها و بخش ها است گفت: فرمانداری هم افزایش تعداد سمن ها را در اولویت کار خود قرار داده است که در این راستا باید با حضور خود مردم بخش خضرآباد یک سمن اجرایی با این موضوع تشکیل شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6pJ8w

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *