• کد خبر: 69098
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  خاطره ای از شهیدان جعفری نسب و دهقانی/
  آن روزها به ندرت وسیله نقلیه بین اشکذر و یزد تردد می کرد گاهی اوقات ساعتها منتظر می شدند تا ماشینی پیدا شود خودشان و بارشان را به یزد و یا به جاده سنتو برساند تا در آنجا هم ماشینی پیدا کنند آنها را به یزد برساند.

  اشکذر خبر: حاج علی و حاج میرزاحسن رفاقتشان زبانزد عام خاص بود، هم عقیده بودند و هم کسب وکار، پشم گوسفند از مردم اشکذر و اطراف می خریدند و در یزد می فروختند و از این راه امرار معاش می کردند، در این کار رعایت حال افراد بی بضاعت، زنان بی سرپرست و یتیمان هم می کردند در قضیه حلال و حرام هم مواظبت داشتند و هم مداومت.
  آن روزها به ندرت وسیله نقلیه بین اشکذر و یزد تردد می کرد گاهی اوقات ساعتها منتظر می شدند تا ماشینی پیدا شود خودشان و بارشان را به یزد و یا به جاده سنتو برساند تا در آنجا هم ماشینی پیدا کنند آنها را به یزد و عمدتا به کارخانه پشم غرب که نزدیکی های دروازه قرآن برساند.
  آن روز هم مثل همیشه کنار مسجدالرضا و داخل حسینیه بخشداری منتظر وسیله نقلیه ای بودند که ماشینی نزدیکشان توقف کرد، خوشحال شدند و خوشحالیشان زمانی بیشتر شد وقتی دیدند پسرانشان حاج محمدحسین و علیمحمد از ماشین پیاده شدند و به سمتشان می آیند، پسرها به سمت پدرانشان آمدند و سلام و احوال پرسی گرمی کردند و در آخر هم کلی عذر خواهی از بابت اینکه به یزد می روند ولی چون ماشین بسیج است نمی توانند آنها رابه یزد و یا لا اقل تا جاده سنتو برسانند.

  بعد از رفتن پسران، پدران شهید ان حاج محمد حسین جعفری نسب و علی محمد دهقانی بسیار خوشحال بودند، حالا می دیدند لقمه حلالی که بر آن مواظبت داشتند موثر واقع شده بود و برای تربیت چنین فرزندان صالح، پزهیزگار و با ادب به خود می بالیدند و شاکر خدا بودند.

  سایت: حسینیه دو شهید

  شهید حاج محمد حسین جعفری نسب

  شهید علی محمد دهقانی اشکذری

  مرحوم حاج علی جعفری نسب

  حاج میرزاحسن دهقانی

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/XBNJy

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *