• کد خبر: 69711
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 3 دی 1396 - 23:10
  رئیس اداره ثبت احوال اشکذر در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر/
  رئیس اداره ثبت احوال اشکذر با بیان اینکه تعداد متولدان  نه ماهه اول سال 96 این شهرستان 376 نفر بوده‌اند گفت: از بین متولدین نه ماهه اول سال 96 تعداد 201نفر پسر و 175 نفر دختر به دنیا آمدند.

  به مناسبت سه دیماه روز ثبت احوال رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر به این روز اشاره کرد و گفت: در سوم دیماه سال ۱۲۹7 هجری شمسی بود که سازمان ثبت احوال در ایران شروع به کار کرد و با ثبت اطلاعات خانم فاطمه ایرانی اولین شناسنامه در ایران به ثبت رسید.

  “محمد جلال عسکری”با بیان اینکه تعداد متولدان  نه ماهه اول سال 96 این شهرستان 376 نفر بوده‌اند گفت: از بین متولین نه ماه سال 96 تعداد 201نفر پسر و 175 نفر دختر به دنیا آمدند.

   

  وی در ادامه به فراوانی نام‌های پسر در شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: شال گذشته نام‌های ابوالفضل، محمدطاها، امیرحسین، علی اکبر، سید ابوالفضل جزء پنج اسم پرطرفدار پسر در شهرستان اشکذر بوده است.

  عسکری افزود: از 175 نوزاد دختر که در نه ماهه اول سال 96 به ترتیب نام‌های فاطمه، زهرا، ریحانه، زینب  و حلما را جزء پنج اسم پرشمار بوده است.

  وی با اشاره به موضوع کارت ملی هوشمند در ادامه به تعداد واجدین شرایط دریافت این کارت در شهرستان اشکذر اشاره کرد و افزود: تعداد واجدین شرایط برای تحویل کارت ملی هوشمند در شهرستان بیست و چهار هزار نفر می‌باشند که در حدود هشت هزار نفر تاکنون به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند.

  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر اظهار کرد: با توجه به اینکه تا پایان سال ۹۷ برای تمام افراد بالای ۱۵ سال سن کارت ملی هوشمند باید صادر شود لذا در عمل در آینده نیازی به شناسنامه نخواهد بود.

  گفتنی است هزینه ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند ۳۱ هزار تومان است که حدود ۲۰ هزار تومان آن به خزانه دولت واریز می‌شود و ۱۱ هزار تومان دیگر نیز حداکثر هزینه دریافتی بابت پست و عکس است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/xMv6d

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *