• کد خبر: 69116
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
  معاون فرماندار اشکذرگفت: آموزش و پرورش در کاهش آمار اعتیاد در بین جوانان ونوجوانان نقش حساس و قابل توجهی دارد که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

  به گزارش اشکذر خبر، علیرضا ابوالحسنی در نشست شورای مواد مخدر شهرستان که با حضور اعضای شورا و کمپهای ترک  اعتیاد شهرستان به منظور ارائه گزارش و بررسی و رفع مشکلات این کمپها برگزار شد ، با اشاره به اینکه اموزش و پرورش تا کنون در زمینه آموزش عوارض اعتیاد در بین دانش آموزان در مدارس ضعیف عمل نموده است اظهار کرد:  با توجه به اینکه سن اعتیاد به مواد مخدرکاهش یافته و به نوجوانی رسیده باید با برنامه ریزی های خاص آموزش عوارض اعتیاد در مدارس در بین دانش آموزان  جدی گرفته شود.

  وی با اشاره به اینکه در ایران روزی ۹ نفر بر اثر استفاده از مواد مخدر فوت می کنند افزود: اخیرا ماده مخدر گل وارد بازار شده که یکی از خطرناک ترین ماده مخدر است که اعتیاد به آن جزو اعتیادهای بدون درمان شناخته شده است.

  معاون فرماندار اشکذر با بیان اینکه اعتیاد در بین بانوان به علت نقش مادر بودن آنها وعوارضی که ممکن است بر روی جنین در زمان حاملگی آنها بگذارد و نیزآسیب های اجتماعی که به دنبال دارد خطرناک تر است خاطر نشان کرد: گزارش ها حاکی از افزایش اعتیاد در بین بانوان است که باید مورد توجه قرار گیرد و آگاهی های لازم به خانواده ها در این خصوص  ارائه گردد.

  وی تصریح کرد: دسترسی آسان به مواد مخدر عاملی مهم و تاثیر گذار در افزایش استفاده از آن است که باید اقدام های اساسی در این راستا صورت گیرد به طوری که به دست آوردن آن همراه با سختی و مشقت باشد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/4gFUS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *