• کد خبر: 87990
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 دی 1398 - 11:03
  شهردار اشکذر خبر داد
  نقص فنی، گرفتگی دهانه‌ چاهای جذبی و نبود چاه جذبی در سطح معابر شهر اشکذر از جمله علل آبگرفتگی‌های اخیر است که شهرداری اشکذر به دنبال رفع این نواقص است.

  به گزارش اشکذر خبر؛ هم‌زمان با ورود موج بارش های جدید به کشور؛ شهرستان اشکذر نیز از این نعمت بی‌بهره نبوده است،اما این نعمت الهی موجب آبگرفتگی برخی معابر شده است.

  در همین راستا مهدی جعفری‌پور شهردار اشکذر از رفع نقص برخی نقاطی که دچار آبگرفتگی می شد خبر داد و گفت: در سطح شهر اشکذر ۱۵ نقطه وجود داشته است که هر ساله با شروع فصل بارش‌ها دچار آبگرفتگی می شدند.

  جعفری پور اضافه کرد: از مجموع این ۱۵ نقطه؛ ۸ نقطه رفع نقص شده و رفع نقص از ۷ نقطه دیگر نیز در دست بررسی و اقدام است.

  شهردار اشکذر از خیابان شهید چمران، خیابان کتابخانه رضوانشهر و مسکن مهر اشکذر به عنوان نقاط آبگیر یاد کرد و گفت: برای خیابان شهید چمران و به دلیل اختلاف تملک در نقطه یاد شده؛ تدابیری از سوی شهرداری اتخاذ شده است.

  وی حفر چاه جذبی به عمق ۳۰ متر در خیابان کتابخانه رضوانشهر را در همین راستا اعلام کرد و گفت: رفع گرفتگی چاه‌های جذبی موجود نیز از جمله اقداماتی است که شهرداری اشکذر در جهت رفع آبگرفتگی اتخاذ کرده است.

  خاطر نشان می شود؛ در راستای رفع آبگرفتگی از جاده سنتو حد فاصل میدان ورودی زارچ تا میدان ورودی اشکذر شهرداری اشکذر اقدام به احداث کانالی عریض باهزینه بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان کرده است که آبهای جاری را به دشت کویر در قسمت شمال اشکذر انتقال می دهد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/XCbJP

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *